Ambasadorzy Festiwalu Biegowego na 500-kilometrowym szlaku

 

Ambasadorzy Festiwalu Biegowego na 500-kilometrowym szlaku


Opublikowane w czw., 01/06/2023 - 00:00

Główny Szlak Beskidzki (GSB) to najdłuższy, oznakowany pieszy szlak w Polsce. Ponad 500 km trasa wiedzie przez Bieszczady Zachodnie, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Śląski. Pokonanie GSB to wyzwanie ale też niesamowita przygoda. Ponad 22 tys. metrów przewyższenia (to tak jakby dwa razy z poziomu morza wejść na Mont Everest i dodatkowo na Rysy).

Już 2 czerwca Ambasadorzy Festiwalu Biegowego: Karol Grosfeld i Piotr Bodanka mają zamiar przejść trasę GSB w kierunku z Wołosatego do Ustronia.

Piotr i Karol poznali się dzięki wspólnej pasji - bieganiu. Obaj od lat uczestniczą w Festiwalu Biegowym, dzięki któremu spełniają i poszerzają swoje biegowe marzenia. Pierwszy maraton, pierwsze ultra w górach, Iron Run - to wszystko realizowali na Festiwalu.

Pomysł tego projektu narodził się w zeszłe wakacje (Karol wypoczywał w Ropkach, przez które przebiega GSB). Obserwował  osoby które walczyły o swoje marzenia związane z przejściem szlaku.

Pomimo fizycznego zmęczenia na ich twarzach widział niesamowitą radość, która była ich towarzyszem podróży. "Ziarenko" zakiełkowało - zapragnął również to zrobić. Zaprosił do projektu Piotrka, jego nie musiał długo namawiać.

Cel: Chłopaki startują z Wołosatego 2 czerwca i planują przejść GSB w około 12 dni.

Wszystko będzie uzależnione od pogody i warunków na trasie. GSB będą pokonywać z plecakami bez supportu (nie korzystają z pomocy osób trzecich) a po drodze będą nocować w schroniskach na szlaku.

Czy uda się im spełnić marzenie? Trzymajcie kciuki!" Pozdrawiamy, jutro ruszamy na szlak ;) (Piotr Bodanka)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce