Ambasadorzy #PLogging Team: Krzysztof Sowa

 

Ambasadorzy #PLogging Team: Krzysztof Sowa


Opublikowane w czw., 08/07/2021 - 17:50

Krzysztof SowaKrzysztofa Sowy przygoda z bieganiem trwa od 5 lat. Wówczas to wygrał największą walkę w swoim życiu. Walkę z rakiem. Dostając od losu drugą szansę, postanowił zmienić coś w swoim życiu na lepsze i postawił na sport.

Tak zaczęło z bieganiem, która trwa do dziś. Wraz ze wzrostem formy zaczęły się starty w różnych zawodach, które szybko pokazały, że potrafią być ciekawą formą zwiedzania i poznawania nowych miejsc. Tak zrodził się pomysł na prowadzenie facebookowego profilu „Zwiedzanie przez bieganie”, na którym publikuje zdjęciowe relacje wykonywane w trakcie biegów, pokazując różne atrakcje, jakie można zobaczyć na trasie.

Krzysiek od zawsze był też wielkim miłośnikiem przyrody, na rzecz której aktywnie działa w ramach założonego przez siebie Stowarzyszenia Wywrotka. To zaowocowało organizacją różnych wywrotowych akcji sprzątania Odry na kajakach pod nazwą  Kajakowy Eko Patrol w ramach, których udało się zebrać do tej pory łącznie ponad 7 ton śmieci!

Jednak nie tylko Odrę w ten sposób sprząta. Biegając po lesie często spotykał się z całymi wysypiskami odpadów. Tak zrodził się pomysł na organizację zawodów ploggingowych. Niestety często okazywało się, że wiele z tych śmieci leży często w wąwozach, strumieniach, na górkach i innym trudnym terenie, które z reguły są pomijane podczas typowych akcji sprzątania lasu. Wówczas w jego głowie zrodził się pomysł na Trashmageddon czyli pierwsze w Polsce ekstremalne zawody w zbieraniu śmieci zamiast typowej akcji ploggingowej!

Brzmi niewiarygodnie? Właśnie taki jest Trashmageddon będący połączeniem biegu przeszkodowego ze sprzątaniem lasu. Pierwsza edycja zaowocowała 2 tonami zebranych śmieci i niezapomnianymi wrażeniami i przygodą dla uczestników. Jak będzie podczas kolejnej edycji? Przekonaj się sam w ostatni weekend września w Szczecinie! (opr. TK) Fot. Krzysztof Sowa

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce