Artur Szponder

 

Jestem człowiekiem, który lubi stawiać sobie nowe wyzwania i przekraczać swoje granice. Na co dzień żyję w Radomsku, lecz upodobałem sobie szczególnie górskie ultra wyzwania. Jestem członkiem KBKS Radomsko, z którym to klubem udaje się realizować wiele fajnych-dobrych projektów.
W styczniu 2018 roku zszedłem przerażony z wagi z postanowieniem poprawy...i 1 lutego był pierwszy trening marszobiegu na 2km, a potem jakoś tak poszło
Bieganie jest dla mnie sposobem spędzania wolnego czasu oraz okazją, by poznawać zupełnie nowe miejsca oraz zwiedzać je w ekspresowym tempie. Jest to pasja, dzięki której poznałem wielu wspaniałych ludzi.
Moje rekordy życiowe: Szybko zszedłem z asfaltu, zatem nie ma się czym szczycić (5km: 20:11; 10km: 44:31; HM: 1:36:03; Maraton: 3:52:16; 50km: 4:38:43). Natomiast najwięcej frajdy sprawiają mi górskie "wyrypy", a najdłuższe co do tej pory ukończyłem to 130km SuperTrail na DFBG w 2022 roku. Była też przygoda w iście alpejskim stylu i 65km (5000m up) na Tatra Fest. Natomiast dumny jestem także z kolarskiego charytatywnego ultra, które zorganizowałem Piekło600Hel, oraz 1600km wyjazd z Bielsko-Białej do Rzymu z akcją "Pokonać Siebie" w 2019 roku.
Moje motto: "Tylko wariaci są coś warci" Lewis Carroll oraz  "Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać" Walt Disney. Wszystko dlatego, że lubię sięgać coraz to dalej i wyżej.
Festiwal Biegowy to wielkie święto biegania, gdzie każdy bez względu na kondycję oraz preferencje trail/asfalt znajdzie coś dla siebie
.
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce