Będzie się działo! II Zimowy Bieg Beskidnika już 12 marca

 

Będzie się działo! II Zimowy Bieg Beskidnika już 12 marca


Opublikowane w pon., 23/01/2023 - 14:18

Grono miłośników zimowych biegów górskich powiększa się z roku na rok. Zwiększa się też ilość biegów organizowanych zimową porą. Do zimowego kalendarza biegowego w tym roku możemy już śmiało dodać kolejną ciekawą imprezę w Beskidzie Niskim – II Zimowy Bieg Beskidnika.

- Drodzy Beskidnicy. Biegaliśmy w jesieni, a teraz będziemy mogli pobiec także po raz drugi w zimie. Ruszyliśmy z zapisami na II Zimowy Bieg Beskidnika, który odbędzie się w niedzielę 12 marca. Do wyboru będzie trasa Beskidniczka bądź odwrócony Beskidnik. Gwarantujemy atrakcyjne pakiety, fajną atmosferę, pyszną grochówkę i postaramy się o jak największą ilość nagród, jedynie wątpliwy może być śnieg na trasie, ale jesteśmy dobrej myśli, że też go nie zabraknie – informuje Grażyna Leńczuk, dyrektor MDK w Jaśle, organizatorka imprezy.

Organizatorem II Zimowego Biegu Beskidnika jest Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, a patronat honorowy nad imprezą sprawuje starosta jasielski. Na liście startowej już pojawiło się prawie 100 osób i lista szybko się zapełnia. Start obu dystansów odbędzie się w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca Senatora RP.

- Celem imprezy jest nie tylko popularyzacja zimowych biegów górskich, ale także promocja powiatu jasielskiego, Magurskiego Parku Narodowego i naszego pięknego Beskidu Niskiego, który w porze zimowej wygląda bardzo uroczo. Na dystansie 21 km start będzie o godz. 10.30, a na dystansie 6 km o godzinie 11 - dodaje Justyna Maniak z MDK w Jaśle, współorganizatorka biegu.

- Miałem okazję wystartować w tym wyjątkowym biegu w edycji jesiennej w poprzednich latach w większości edycji i oczywiście w pierwszej edycji zimowej. Śniegu i pięknej pogody nam wówczas nie zabrakło. Polecam go tym którzy lubią wspaniałe górskie widoki, super organizację, bogate pakiety startowe i wspólną integrację przy ognisku. Wersja zimowa po raz kolejny zapowiada się bardzo atrakcyjnie – zachęca Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

Zapisy i szczegóły:

https://competitions.timekeeper.pl/ii-zimowy-bieg-beskidnika

www.biegbeskidnika.powiat.jaslo.pl

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce