Bieg 7 Dolin celem na sezon dla polskich ultrasów

 

Bieg 7 Dolin celem na sezon dla polskich ultrasów


Opublikowane w wt., 20/01/2015 - 10:28

W ostatnich tygodniach portal bieganie.pl przeprowadził szerokie badanie ankietowe wśród polskich biegaczy – czytelników tego serwisu. W badaniu wzięło udział ponad 1600 osób. Jak pokazują wyniki ankiety, festiwalowy Bieg 7 Dolin jest jednym z najpopularniejszych biegów ultra w kraju, a dla części długodystansowców stał się celem głównym na sezon.

Spośród biegaczy ultra, którzy wypełnili ankietę, 85% zadeklarowało bieg ultra jako główne wyzwanie na rozpoczynający się sezon. Wśród tych osób 19% wskazało imiennie Bieg 7 Dolin na swój główny cel biegowy w 2015 roku, co plasuje ten bieg na szczycie zestawienia imprez w tym zakresie, przed Biegiem Rzeźnika (18%) i Chudym Wawrzyńcem (9%).

Ankieta bieganie.pl

Portal bieganie.pl skupia przede wszystkim zawodników profesjonalnych i trenujących profesjonalnie. Cieszymy się więc, że i ta grupa darzy naszą imprezę sympatią i zaufaniem. Najliczniejszą grupę uczestników Biegu 7 Dolin wciąż stanowią jednak amatorzy. Dla wielu to start sezonu, a nawet i kariery. Dlaczego?

100-kilometrowe ultra w Beskidzie Sądeckim, rozgrywane zawsze w drugi dzień Festiwalu Biegowego, od wielu lat jest uważane za jeden z najtrudniejszych, ale też jeden z najbardziej przystępnych biegów ultra w Polsce. Podczas gdy niemal wszystkie imprezy limitują liczbę pakietów startowych, Bieg 7 Dolin pozostaje otwarty dla biegaczy. Zapisać na start można się nawet w ostatniej chwili.

Oczywiście start winien być poprzedzony odpowiednim treningiem i przygotowaniem sprzętowym, jakkolwiek wysoka frekwencja biegu – w ubiegłym roku ukończyło 501 osób, wystartowało w sumie 760 osób.

Zapisy do Biegu 7 Dolin, a także pozostałych konkurencji 6. PZU Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój (11-13 września 2015) można dokonać TUTAJ.

red.

fot. Archiwum

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce