Bieg 7 Dolin: Ultramaratończycy i górale już na trasie [WIDEO, ZDJĘCIA]

 

Bieg 7 Dolin: Ultramaratończycy i górale już na trasie [WIDEO, ZDJĘCIA]


Opublikowane w sob., 06/09/2014 - 03:47

Tylko raz w roku, nad ranem w festiwalową sobotę, ulice Krynicy zamieniają się w rzekę ultramaratończyków, która płynie szeroką ławą ze wszystkich możliwych kierunków na start Biegu 7 Dolin.

Niektórzy się oszczędzają i wolno zmierzają do celu. Dla innych dojście na start to okazja do rozgrzewki. Docierają tu truchtem, a  na samym deptaku panuje atmosfera spotkania z przyjaciółmi. To nie są debiutanci. Spotykają się na różnych biegach przez cały rok. Mają wiele historii do opowiedzenia, dlatego przed startem trwają rozmowy, szukanie znajomych, wyjaśnianie ostatnich wątpliwości.

Humory wszystkim dopisują, ale zawodnicy nie chętnie zdradzają, jaki czas chcieliby osiągnąć. Doskonale wiedzą, że ich plany szybko zostaną zweryfikowane przez trudną trasę, podbiegi, strome zbiegi. Łatwo zgubić się trasie, szczególnie na początku, gdy jest jeszcze ciemno.

O miejscu na mecie zdecyduje rozważne rozłożenie sił i przede wszystkim brak kontuzji, bo to właśnie urazy są najczęstszą przyczyną wycofania się z trasy B7D. Są dobrej myśli.

W tym roku zawodnikom dopisała pogoda. Na starcie nie padało i to się raczej nie zmieni podczas całego biegu. Ultramaratończycy z radością przyjęli też informację o ponownym wydłużeniu limitu. Dzięki temu do mety dobiegnie ich więcej. Będziemy tam na nich czekać, a wkrótce kolejne informacje z tras. Oprócz uczestników B7D na 100km, na trasę ruszyli też biegacze 66 i 36-kilometrowych biegów. Powodzenia!

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce