Bieg 7 Dolin w drużynie dla zabawy i zacieśnienia przyjaźni. Najlepsi...

 

Bieg 7 Dolin w drużynie dla zabawy i zacieśnienia przyjaźni. Najlepsi...


Opublikowane w sob., 07/09/2019 - 21:31

Thai Kjottboller - za tą nazwą kryje się skandynawskie danie, ale to także nazwa zwycięskiej drużyny Biegu 7 Dolin 100 km.

- Ja mieszkałem przez siedem lat w Norwegii, Piotrek trenował boks tajski a Kamil to… klops- wyjaśnia genezę nietypowej nazwy Maciej Dombrowski.

O rywalizacji mówią krótko: „Było super”, chociaż mieli również kryzysy. Maciej osłabł na podejściu pod Wierchomlę. Każdy miał problem w innym momencie.

- Ale cały czas się komunikowaliśmy na trasie i działaliśmy razem. Byliśmy jedną drużyną - zapewnia Maciej, który wcześniej biegał już z Piotrem Uznańskim i to skutecznie. Razem wygrali Rzeźnika i zrobili rekord trasy. Z Kamilem Leśniakiem biegł Lavaredo. Dobiegli razem na 6 miejscu.

- Że niby my drużyną? Ja ich wcale nie znam, oni mnie zmusili, żebym tu pobiegł - zupełnie nieprzekonująco wyjaśniał Kamil Leśniak, który do drużyny zgłosił się dobrowolnie.

- Tak naprawdę szliśmy bardzo równo, walczyliśmy ze swoimi słabościami i naprawdę dobrze się bawiliśmy. Czas szybko mijał - zapewniał Kamil.

Drużyna o norweskiej nazwie, linię mety przekroczyła z czasem 9:41:53.

Drugie miejsce wywalczyła drużyna „40 Lat Przebiegło”. Michał Sedlak, Tomasz Koczwara i Grzegorz Ziejewski mieli jednak więcej zadań na swojej liście. Numer jeden to ukończyć. Numer dwa to ukończyć wysoko. Najtrudniejszy był jednak ostatni cel. Chcieli, by ich znajomość przekształciła się w przyjaźń.

- Przeżyliśmy przygodę i jesteśmy pewni, że zostaniemy przyjaciółmi - mówi Tomasz Koczwara.

- Takie wyzwania łączą, zacieśniają więzy - dodaje Grzegorz Ziejewski

- Myślę, że byłem dziś najsłabszy. Koledzy w trudnych chwilach wspierali mnie i mogę w tym miejscu ich przeprosić - skromnie zaznaczał Michał Siedlak. Koledzy się z nim nie zgodzili. Twierdzą, że pozycja słabego ogniwa była przechodnia.

Trzecia drużyna konkurencji to Wichry Beskidu T.R. w składzie Mariusz Ciapa, Bartłomiej Pojnar, Łukasz Pułka.

IB


 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce