Bieg na 1 kilometr. Ostatni, podczas 12. Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju

 

Bieg na 1 kilometr. Ostatni, podczas 12. Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju


Opublikowane w pon., 13/09/2021 - 01:08

Na zakończenie Festiwalu Biegowego oglądaliśmy rywalizację w ramach biegu na 1 km. Startowała w nim zarówno młodzież, jak i dorośli. Każdy był pozytywnie nastawiony i niezwykle chwalił ideę samego festiwalu.

Niedziela jest trzecim dniem 12. Festiwalu Biegowego. Podobnie jak w sobotę, zawodnicy będą rywalizować również w Nowym i Starym Sączu oraz w specjalnie przygotowanym Miasteczku Biegowym w Piwnicznej. Zabawa jest niesamowita!  Ostatnim aktem rywalizacji, był bieg na 1 kilometr.

Osoby startujące w kategorii Open podzielone były na 3 kategorie. Młodzież od 13 do 17 roku życia. Kobiety powyżej 18 lat i mężczyźni powyżej 18 lat.

- Jestem bardzo zadowolona. Biegłam bardziej w formie zabawy. Wcześniej brałam udział w Mili i kibicował chłopakowi w biegu na 100 kilometrów. Ogólnie było bardzo przyjemnie – powiedziała Sylwana Gajda, która wygrała w kategorii kobiet.

W poprzednim roku w biegu triumfował Rafał Wronowski (jego czas to 2:51), natomiast wśród kobiet najlepsza była Paulina Górak (03:19). (MP/RG/DSz)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce