Bieg na Górę Kicarz. Oj, łatwo nie było!

 

Bieg na Górę Kicarz. Oj, łatwo nie było!


Opublikowane w pon., 13/09/2021 - 00:34

Ruszamy na Górę Kicarz. Trasa jest bardzo wymagająca, a biegną uczestnicy Mistrzostw Polski w Hill Nordic Walking oraz niezmordowana ekipa Iron Run. Zawodnicy biorący udział w obu konkurencjach wystartowali na Górę Kicarz. Trasa jest stroma, przez co jej pokonanie nie należy do najprostszych.

Niedziela jest trzecim dniem 12. Festiwalu Biegowego. Podobnie jak w sobotę, zawodnicy będą rywalizować również w Nowym i Starym Sączu oraz w specjalnie przygotowanym Miasteczku Biegowym w Piwnicznej. Zabawa jest niesamowita! 

Kolejnym pasjonującym wydarzeniem był bieg na górę Kicarz. Startujący w nim zawodnicy mieli do pokonania trasę długości 2,3 km o bardzo dużym nachyleniu i przewyższeniu. Przez kilometr była asfaltowa. Następnie prowadziła nartostradą na szczyt góry.  Start oglądaliśmy aż trzykrotnie.

Najpierw wyruszyli uczestnicy Iron Run, którzy „w nogach” mieli już wiele kilometrów. Chwilę później na trasie pojawili się sportowcy, którzy wybrali kategorię Open. Jako trzeci wystartowali uczestnicy Mistrzostw Polski Hill Nordic Walking.

Wszyscy byli niezwykle podekscytowani, ale jednocześnie niepewni czekających ich wyzwań. Kto dobiegnie na metę jako pierwszy?   Relacja ze startu w materiale filmowym. (MP)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce