Bieg Nocny na 7 km zakończy pierwszy dzień Festiwalu Biegowego

 

Bieg Nocny na 7 km zakończy pierwszy dzień Festiwalu Biegowego


Opublikowane w ndz., 28/05/2023 - 18:05

Piątkowe biegi 8 września 2023, czyli pierwszego dnia na Festiwalu Biegowym kończy Bieg Nocny na 7 km. To dystans, na którym znakomicie odnajdą się wszyscy pasjonaci. Humory przed startem zawsze dopisują, a emocje na trasie są ogromne! Warto się o tym przekonać samemu.

Festiwal Biegowy w Piwnicznej

O tym, że na Festiwalu Biegowym wszyscy pasjonaci znajdą coś dla siebie, nie trzeba nikogo przekonywać. Najlepiej świadczy o tym fakt, że co roku biorą w nim udział tysiące osób z całej Polski. Trzydniowa rywalizacja przyciąga do Piwnicznej prawdziwe tłumy.

Sporym wzięciem cieszy się też zawsze Bieg Nocny na 7 km. To właśnie on, jako piąty kolejny bieg, kończy piątkowe zmagania. Dzień pełen emocji jest zamykany z przytupem!

Bieg Nocny na 7 km

Taki dystans sprawia, że odnajdą się na nim zarówno zapaleni miłośnicy biegów, celujący w zwycięstwa, jak i zupełni amatorzy, dla których najważniejsza jest dobra zabawa. Wszyscy z uśmiechem na ustach ruszają, by przeżyć wspaniałą przygodę.

7-kilometrowa trasa rozpoczyna się i kończy w Miasteczku Biegowym na piwniczańskim Nakle. Zawodnicy biegną m.in. ulicami Kazimierza Wielkiego i Kościuszki oraz mostem na Popradzie. Co ważne, rywalizacja odbywa się po zmroku, więc zalecane jest zabranie ze sobą latarek-czołówek. Patronem biegu jest Roman Stramka, sądecki kurier z czasów II wojny światowej.

W ubiegłym roku finiszowało 92 sportowców. Wśród mężczyzn najlepsi okazali się: Henryk Warzecha, Ignacy Domiszewski i Michał Kaczmarek. Wśród kobiet triumfowały zaś: Klaudia Szmigiel, Angelika Kaczmarek oraz Anna Kawalec.

- Jest bardzo fajnie. To pierwszy mój bieg w tym roku - mówił przed startem w ubiegłym roku jeden z biegaczy. - Przyjeżdżam na tę imprezę od sześciu lat i zawsze jest znakomicie. Trasy są świetnie przygotowane. Bieg traktuje rozrywkowo, nie nastawiam się na żaden konkretny czas - dodawał kolejny.

Wy również możecie przeżyć niezapomniane chwilę podczas Biegu Nocnego na 7 km. Zapisać możecie się TUTAJ. Będzie super! (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Tomasz Szwajkowski)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce