Bieg Przebierańców Festiwalu Biegów - tu fantazja nie ma granic

 

Bieg Przebierańców Festiwalu Biegów - tu fantazja nie ma granic


Opublikowane w czw., 06/05/2021 - 11:05

 

Bieg_przebierancow_10._tauron_festiwalu_biegowego

W sobotę 11 września, o godzinie 14.30, czeka nas Bieg Przebierańców. Będzie rozegrany w Miasteczku Biegowym na Nakle w Piwnicznej-Zdroju?
Marek Tokarczyk, dyrektor sportowy Festiwalu Biegów: - Naturalnie, nasz tradycyjny Bieg Przebierańców odbędzie się w Miasteczku Biegowym. To zresztą jedyny bieg festiwalowy, podczas którego nie mierzymy czasu. O tym, kto wygra, decyduje zaś specjalna komisja, która ocenia  fantazję uczestników i ich kreacje.

Bieg Przebierańców

Wybór za każdym razem jest pewnie trudny, bo fantazja jest nieograniczona, patrząc po niesamowitych przebraniach, w jakich startują uczestnicy Biegu Przebierańców.
- Biegają postacie z wszystkich bajek świata, przemieszczają się przeróżne pojazdy: kosmiczne, lądowe, wodne, także samoloty. Jest zabawnie, ale też przebrania wielu uczestników niosą przesłanie, wyrażają ich przekonania. Każdego roku mamy bardzo barwny korowód osób, które mają niesamowitą fantazję, no i w tych strojach potrafią jeszcze przebiec dystans około kilometra.

Zawsze odbywa się to w szpalerze dopingujących kibiców. Jest na co popatrzeć, bo uczestnicy poświęcają naprawdę dużo pracy by wykonać przebranie dla siebie, ale i dla wielu osób, gdyż często startują też całe drużyny.

Bieg Przebierańców

Dla mnie to zawsze dowód, jak fantastyczni ludzie biorą udział w Festiwalu Biegów, jak doskonale potrafią się bawić...
- Oczywiście. Myślę, że ludzie aktywni są po prostu pozytywnie nastawieni do życia i otaczającego ich świata. Sami też potrafią wiele zrobić, żeby cieszyć się spędzanym wspólnie czasem. I to jest w Festiwalu Biegów najpiękniejsze. (tk) Fot. TK

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce