Bieg Siedmiu Dolin: oto trasa biegu na 100 kilometrów

 

Bieg Siedmiu Dolin: oto trasa biegu na 100 kilometrów


Opublikowane w sob., 17/04/2021 - 16:01

TRASA: Start z Piwnicznej (Miasteczko Biegowe) szlakiem zielonym przez Piwowarówkę, Eliaszówkę na Obidzę (Przełęcz Gromadzką) dalej szlak niebieski na Wielki Rogacz później szlakiem czerwonym przez Radziejową, Złomisty Wierch na Przehybę następnie drogą do Gabonia ( początkowo szlak zielony do Jazowska) poniżej kamienia Kingi i odejścia szlaku zielonego skręt w "warstwicówkę" (szlak narciarski zielony potem żółty) pod Zgrzypy do szlaku Żółtego ze Starego Sącza.

Szlakiem żółtym pod górę powrót  na grzbiet do szlaku niebieskiego z Przehyby do Rytra i szlakiem tym zbieg przez Wietrzne Dziury, Wdżary, Skotarskie,  dolinę Wielkiej Roztoki do Rytra. W Rytrze  w prawo wzdłuż drogi krajowej 87 do mostu na rzece Poprad za mostem w lewo i dalej już szlakiem czerwonym (GSB) przez Cyrlę, Jaworzynę Kokuszczańską, Halę Pisaną, Łabowską Halę pod Runek gdzie krótkim nie oznakowanym łącznikiem do szlaku niebieskiego (z Runka do Krynicy) nim w dół przez Przysłop, Drabiakówkę, do przełęczy Krzyżowej z której żółty szlak doprowadza do szczytu Krzyżowa, stamtąd szlakiem rowerowym w dół do szlaku czerwonego i dalej nim w kierunku Czarnego Potoku. Na asfalcie w prawo i po ok. 1 km w lewo.

Trasa biegu 100 km B7D

Drogą przecinającą trasy narciarskie (szlak rowerowy) na szczyt Jaworzyny Krynickiej. Ze szczytu znów czerwonym szlakiem powrót na Runek i w dół niebieskim do Bacówki nad Wierchomlą. Dalej drogą w dół do Szczawnika (szlak rowerowy niebieski) i w górę wzdłuż nieczynnego wyciągu krzesełkowego do szlaku żółtego nim na grzbiet Wyżne Młaki i w prawo do wyciągu krzesełkowego z Wierchomli trasami narciarskimi w dół do Wierchomli Małej i drogą asfaltową w okolice kościoła w Wierchomli Wielkiej.

Stąd szlakiem czerwonym lokalnym do połączenia z szlakiem żółtym z Łabowskiej Hali do Łomnicy w lewo żółtym i w okolicach kapliczki w prawo w dół drogą do centrum Łomnicy (obok szkoły) dalej w górę na grzbiet i niebieskim szlakiem na metę w Piwnicznej. 

Uwaga! Po inwentaryzacji tras dla uzyskania certyfikacji punktów ITRA została określona dokładna długość tras w Biegu 7 Dolin które wynoszą: 100 km, 61 km i 36 km, a niedzielny bieg górski - 23 km.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce