Bieg Ursynowa wystartuje osiemnastego września

 

Bieg Ursynowa wystartuje osiemnastego września


Opublikowane w śr., 13/07/2022 - 21:07

Bieg Ursynowa wystartuje 18 września

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powraca Bieg Ursynowa. Rywalizacja, jak zwykle, odbędzie się na świetnie nadającej się do bicia rekordów życiowych pięciokilometrowej trasie, która wiedzie główną arterią dzielnicy czyli Aleją Komisji Edukacji Narodowej. Startu biegu w niedzielę 18 września, o godzinie 10.

Wcześniej bieg planowany był na 11 września, jednak data została zmieniona, aby nie kolidowała z terminem Onkobiegu - innej wyjątkowej imprezy biegowej, która odbędzie się  również na Ursynowie.

 

Zapisy na bieg rozpoczną się 13 lipca w środę o godzinie 10, na stronie www.biegursynowa.waw.pl  Limit uczestników to 2 tysiące. Do udziału w biegu zaprasza, zastępca burmistrza Ursynowa, Piotr Zalewski:

- Myślę, że wielu biegaczy z utęsknieniem czekało na powrót Biegu Ursynowa i teraz zarezerwują sobie niedzielę 18 września, aby wziąć w nim udział - mówi Piotr Zalewski.

Liczę, że w dopisze frekwencja i licznie spotkamy się na starcie, trasie i mecie. Udział w naszej szybkiej „piątce” to może być też szansa na dobre „przetarcie” przed 44. Maratonem Warszawskim, który odbędzie się tydzień później.  Bieg Ursynowa to nie tylko świetna okazja na walkę o rekordy życiowe, ale i możliwość aktywnego spędzenia czasu w świetnej atmosferze. O tym właśnie mówi hasło biegu „Yes, I KEN”, nawiązujące do nazwy alei, którą prowadzi trasa.

 

Trasa nadal będzie rozpoczynać się i kończyć przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.  Mała liczba zakrętów umożliwia zawodnikom ustanawianie nowych rekordów życiowych, a osobom dopiero rozpoczynającym przygodę z bieganiem daje doskonałą okazję do sprawdzenia swoich możliwości.

Opłata za udział wynosi 55 zł, natomiast osoby powyżej 65. roku życia pobiegną bezpłatnie. Uczestnicy, którzy zameldują się na mecie otrzymają medal, wodę i koszulkę  biegową. W biegu mogą brać osoby, które ukończyły 12 lat.

 

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy. Realizacja: Fundacja Run Vegan

BIEG URSYNOWA. 18.09.2022, 10.00,  Warszawa-Ursynów. Rejestracja, regulamin: https://b4sportonline.pl/bieg_ursynowa. Dystans: 5 km. Opłata startowa: 55 zł. W pakiecie: imienny numer startowy, koszulka techniczna, medal. Start/ Meta: Urząd Dzielnicy Ursynów, Al. KEN 61. Trasa: asfalt. Klasyfikacje:  OPEN, OPEN K/M, kategorie wiekowe, start na wózkach. Nagrody: statuetki i upominki rzeczowe. (opr. red)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce