Biegaczu, zostań Świętym Mikołajem! w Kosarzyskach

 

Biegaczu, zostań Świętym Mikołajem! w Kosarzyskach


Opublikowane w czw., 24/11/2022 - 12:39

 

Mikołaj to nie tylko mężczyzna z długą białą brodą, w czerwonym stroju, rozdający prezenty. Mikołaj to człowiek o dobrym sercu, któremu nie jest obojętny los innych, słabszych i potrzebujących. Właśnie takich Mikołajów będzie pełno już niedługo w Kosarzyskach, gdzie w niedzielę, 4 grudnia, odbędzie się charytatywny VIII Bieg Mikołajów. W programie wiele atrakcji, a zapisy trwają.

Ósma już edycja Biegu Mikołajów będzie o tyle wyjątkowa, że… międzynarodowa. W głównej mierze za sprawą poprowadzenia trasy przez tereny na Słowacji (jak odbywało się to już w przeszłości), ale i dzięki zaangażowaniu charytatywnemu dwóch polonijnych organizacji. Bo Bieg Mikołajów, drodzy państwo, to nie jest zwykły bieg – zapewnia Maria Kulig ze Stowarzyszenia Nasz Dom, które jest nie tylko współorganizatorem wydarzenia, ale i beneficjentem organizowanej przy okazji sportowej imprezy zbiórki. Od 2014 roku aż do teraz modernizowaliśmy, przekazany nam przez ówczesnego burmistrza, budynek będący kiedyś ośrodkiem kolonijnym dla dzieci. Cegiełkę do tej mozolnej pracy dodawali także uczestnicy Biegu Mikołajów – na cele statutowe stowarzyszenia idzie zarówno część opłaty startowej, jak i środki zgromadzone przy okazji mini jarmarku z pracami (głównie rękodzieło) wykonanymi przez podopiecznych naszego ośrodka. A przypomnijmy, że są to osoby niepełnosprawne, zarówno pod względem ruchowym, jak i intelektualnym. Zakup ich małych dzieł na pewno wyzwoli w nich empatię i zmobilizują do coraz ambitniejszych, choć codziennych wyzwań – podkreśla Maria Kulig. Trudności było wiele, ale nie poddawaliśmy się, bo ja, z zawodu pielęgniarka, wiedziałam, że jeśli my nie pomożemy osobom niepełnosprawnym, zwłaszcza gdy zabraknie rodziców, to nikt im nie pomoże – dodaje współorganizatorka.

Drobna pomoc płynie także od Klubu MotoMikołajów z Nowego Sącza, którego przedstawiciele goszczą na kosarzyskiej imprezie, dając wiele radości swoją obecnością wszystkim gościom. Wzorem poprzednich lat będą oni zamykać peleton biegowy.

Od strony sportowej VIII Bieg Mikołajów to bieg główny na dystansie 10 kilometrów i 8-kilometrowa konkurencja nordic walking. Dodatkowo, podopieczni Stowarzyszenia Nasz Dom przebiegną rundę honorową o długości ok. 400 m – oczywiście w towarzystwie i z pomocą swoich opiekunów i wolontariuszy.

Impreza odbędzie się w sobotę, 4 grudnia. Start i meta zostaną zorganizowane w obrębie Hali Widowiskowo-Sportowej w Piwnicznej-Zdroju. Początek rejestracji uczestników o godzinie 9:00.

Patronat nad imprezą sprawuje Festiwal Biegowy, a zapisać się można TUTAJ

Przypominamy, że zebrane przy okazji wydarzenia środki zostaną przez Stowarzyszenie Nasz Dom wykorzystane na dokończenie prac wyposażeniowych wyremontowanego ośrodka.

Zapraszamy!

 

A to kilka zdjęć, które dokumentują prace remontowe prowadzone przez Stowarzyszenie Nasz Dom.

źródło: materiały stowarzyszenia, Maria Kulig

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce