"Biegam, aby udowodnić, że mogę". Alicja Reda nową Ambasadorką Festiwalu Biegowego

 

"Biegam, aby udowodnić, że mogę". Alicja Reda nową Ambasadorką Festiwalu Biegowego


Opublikowane w ndz., 26/05/2024 - 22:06

Festiwal Biegowy jest wydarzeniem jedynym w swoim rodzaju. Nie może zatem dziwić, że osób, które chcą być jego Ambasadorami nie brakuje. Niedawno została nim Alicja Reda. Jak sama przyznaje, bieganie to dla niej sposób na spędzanie wolnego czasu.

Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju

Biegaczy na trasach całego regionu pojawia się coraz więcej. Sprzyja temu oczywiście letnia aura. Nie może dziwić, że mieszkańcy chcą korzystać z niej coraz chętniej i szlifować swoją formę. 

Największym wydarzeniem, na które zawsze czekają z utęsknieniem jest oczywiście Festiwal Biegowy. Potrwa od 6 do 8 września. Zawsze przyciąga prawdziwe tłumy. W ubiegłym roku w Miasteczku Biegowym pojawiło się aż 12 tysięcy osób. Równie liczna będzie zapewne jubileuszowa 15. edycja wydarzenia.

Nowa Ambasadorka Festiwalu Biegowego

Niezwykle ważną rolę w działaniu całego festiwalu odgrywają jego Ambasadorzy. Niedawno zakończył się kolejny nabór. Kolejne osoby zostały przyjęte do tego zacnego grona. Wśród nich jest Alicja Reda.

- Jestem aktywną emerytką. Teraz robię zupełnie coś nowego niż do tej pory. Nic nie muszę, po prostu mogę. Należę do klubu sportowego Team Zabiegane Dni. Udzielam się jako wolontariusz podczas różnych imprez sportowych np. Półmaraton, Maraton Warszawski, Gorce Ultra Trail. Zdobyłam uprawnienia sędziego PZLA - mówi o sobie nowa ambasadorka.

Jak sama przyznaje zawsze lubiła ruch i wszelkiego rodzaju aktywność. Najbardziej dotarło do niej, jak jest to ważne, kiedy złamała bark i musiała spędzić trzy miesiące unieruchomiona na zwolnieniu lekarskim. Uświadomiła sobie wówczas, że wkrótce na emeryturze będzie miała dużo czasu, by spełniać swoje pasje.

- Bieganie, to dla mnie czas bycia ze sobą, czasem z innymi ciekawymi ludźmi. To sposób na walkę ze słabościami i przeciwnościami losu. To czas na pokonanie depresji i życiowych trosk. Moje rekordy życiowe, to udowodnienie sobie że mogę, że potrafię, że dam radę - wyjaśnia zawodniczka.

- Bardzo podoba mi się to co powiedział C. Parson: „Kiedy pytają dlaczego biegasz, odpowiadam, nie ma żadnego specjalnego powodu. Chodzi tylko o uczucia, emocje których doświadczasz kiedy stajesz na starcie i kiedy przekraczasz linię mety, wiedząc, że jesteś zwycięzcą bez względu na miejsce które zająłeś” - dodaje Alicja Reda.

Nowa ambasadorka przyznaje również, że Festiwal Biegowy, to wielkie Święto, cudowny czas bez trosk, wolność, radość i wspaniali ludzie, którzy robią to, co lubią. Zarejestrować na to wydarzenie możecie się TUTAJ. (MP, fot.: Alicja Reda)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce