Biegi Deptaka - zabawa, rekreacja, rywalizacja...

 

Biegi Deptaka - zabawa, rekreacja, rywalizacja...


Opublikowane w ndz., 07/06/2020 - 09:40

Sercem TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju jest deptak. Tam kończą się i zaczynają niemal wszystkie biegi. Start i meta są ustawione między nowym domem zdrojowym, a pijalną główną. Część konkurencji Festiwalu Biegowego jest mocno związana z tym miejscem. To krótkie biegi, które mogą przekonać do rozpoczęcia przygody z bieganiem. 

Pierwszy dzień Festiwalu zaczynają dzieci w ramach Biegi Małopolski. To oni jako pierwsi odbierają medale i stają na podium. To konkurencja stworzona wyłącznie dla uczniów szkół z województwa małopolskiego od podstawowych po liceum - uczestników zgłaszają nauczyciele wychowania fizycznego bezpośrednio do Fundacji "Festiwal Biegów".

Krynicka Mila to dystans typowo angielski – 1609 m. Uczestnicy ścigają się po krynickim deptaku i Bulwarach Dietla. Od 2019 roku rywalizacja toczy się wyłącznie w czterech seriach finałowych, a uczestnicy - panie i panowie - nagradzani są w dwóch kategoriach – do 40 lat i powyżej 40 lat.

Biegu w krawacie wystąpić w biegu mogą tylko zawodnicy (zawodniczki też!), którzy mają zawiązany tytułowy krawat – nie narysowany czy przyszyty, tylko zawiązany. Dobór węzła w całości leży w gestii uczestników. Dystans jest krótki – 600 m. To jeden z tych biegów, w którym przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę, choć liczyć się także czas - najszybszych wskazuje aparatura pomiarowa.

Bieg kobiet – panom wstęp wzbroniony! To konkurencja zarezerwowana wyłącznie dla pań. Do przebiegnięcia jest dystans 600 m. Rywalizacja toczy się w kilkunastu seriach. Wygrywa ta zawodniczka, która uzyska najlepszy czas.

Bieg Przebierańców to konkurencja, w której nie liczy się czas. Zwycięzców wybiera festiwalowe jury. Liczy się pomysłowość i wkład pracy włożony w stworzenie stroju. Nagrody są indywidualne i drużynowe. Kreatywność i fantazja uczestników - nieograniczona!

Sztafeta deptaka 4x1200 m, czyli bieg drużynowy. Tu każdy daje z siebie 105 proc. możliwości. Wie bowiem, że biegnie dla drużyny i nie może jej zawieść. Do rywalizacji mogą przystąpić zespoły w dowolnych składach osobowych, a kobieta w drużynie bywa często jej motorem napędowym.

Bieg na 3 kmrywalizacja w całości toczy się na Bulwarach Dietla na zapętlonej trasie. Wygrywają Ci, którzy potrafią łączyć szybkość z wytrzymałością. Uczestnicy dzieleni są na serie startowe, a o końcowej kolejności decyduje zestawienie wszystkich wyników.

Bieg dla dzieci do 8 lat i od 9-12 latw tych konkurencjach rozgrywanych w sobotę i niedzielę mogą brać udział wszyscy najmłodsi. Młodsi biegną na 300 m i mogą to robić w asyście rodziców. Starsi mają do pokonania 600 m. Dla wielu skrzatów to okazja do zdobycia pierwszego biegowego medalu – te czekają na mecie na wszystkich uczestników konkurencji.

Bieg „1 km dalej od cukrzycy” - nie ważne w jakim tempie i nie ważne w jakim stroju - ważne, by stanąć na starcie i postawić kolejny, a często pierwszy biegowy krok, tak ważny ważny w profilaktyce zdrowotnej. To propozycja dla starszej młodzieży oraz dorosłych.

Bieg młodzieży i kibiców to propozycja dla dorosłych i młodzieży, tyle że krótsza – na 600 m. Strój sportowy nieobowiązkowy – najważniejsza jest radość z biegania!

Przyłącz się!

11. TAURON Festiwal Biegowy wystartuje 11 września. Program imprezy tworzy blisko 30 konkurencji, w tym także m.in. Bieg 7 Dolin na dystansach 100, 64 i 35 km, Koral Maraton, Życiowa Dziesiątka, czy biegi nocne na 5 i 7 km,. Nie ma limitów czy losowania uczestników - także w biegach górskich. Do 31 maja obowiązują niższe opłaty startowe.

Co ważne, wszyscy zapisani zawodnicy i zawodniczki mają gwarancję startu – w przypadku odwołania imprezy przez ograniczenia rządowe związane z pandemią COVID-19, Fundacja „Festiwal Biegów” zwróci 100% opłaty startowej.

– W związku z pandemią i ograniczeniami wprowadzonymi przez rząd monitorujemy na bieżąco sytuację, komunikaty sanitarne i w razie potrzeby wdrożymy niezbędne działania, by 12 września podjąć uczestników biegu – stwierdza Kamila Laskowska, dyrektor wykonawczy Fundacji „Festiwal Biegów”

  • Program sportowy imprezy: TUTAJ
  • Rejestracja: TUTAJ
  • Panel Uczestnika: TUTAJ (zapisany ale nieopłacony)

Zapraszamy do Krynicy-Zdroju! 

Fundacja "Festiwal Biegów"


Zadanie publiczne dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu

The project is co-financed by the Governments of Czechia,  Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance  ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.

Projekt współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji poprzez Granty Wyszehradzkie Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest promowanie pomysłów na trwałą współpracę regionalną w Europie Środkowej.

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce