Biegliście 61 km? Nie? Tego trzeba spróbować na Festiwalu Biegowym

 

Biegliście 61 km? Nie? Tego trzeba spróbować na Festiwalu Biegowym


Opublikowane w pon., 29/05/2023 - 14:49

Czy 61 km można pokonać na własnych nogach? Oczywiście, że tak. Na Festiwalu Biegowym każdego roku udowadniają to setki biegaczy. Zarejestruj się już dziś i znów przeżyj niezapomnianą przygodę życia, podziwiając przy okazji cudowne krajobrazy.

Festiwal Biegowy w Piwnicznej

Na Festiwalu Biegowym nie da się nudzić. Nagromadzenie biegów i innych atrakcji jest tutaj tak duże, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Wystarczy wspomnieć tylko jak duży jest sam przekrój dystansów. Wielu sportowców wybiera te krótsze, na których walczą o jak najwyższą pozycję. Nie brakuje jednak również pasjonatów, próbujących swoich sił na dłuższych trasach.

Jednym z biegów, który wymaga największego nakładu sił jest Bieg 7 Dolin na 61 km. Na starcie zawsze pojawiają się zawodnicy spragnieni mocnych wrażeń. Niektórzy pokonują ten dystans pierwszy raz w życiu, inni są z kolei stałymi bywalcami. Każdy bawi się jednak doskonale.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Bieg 7 Dolin na 61 km

61 km to dystans, który bez wątpienia działa na wyobraźnię. Taką odległość pokonujemy zwykle samochodem czy autobusem. Możliwe jest jednak także pokonanie jej o własnych siłach. Każdego roku udowadniają to setki biegaczy.

W poprzedniej edycji najlepszy okazał się Andrzej Witek  (czas 5:08:52), drugie miejsce zajął Piotr Huzior, a trzecie Rafał Kopel. Wśród kobiet triumfowała Paulina Tracz, przed Katarzyną Winiarską i Ewą Gargas.

Bieg na 61 km startuje w sobotę 9 września o godzinie 7 z Miasteczka Biegowego w Piwnicznej. Jego trasa wiedzie m.in. przez Eliaszówkę, Wielki Rogacz, Przehybę, Rytro, Cyrlę i Halę Łabowską. Najwyższy punkt wzniesienia to Radziejowa. Meta również zlokalizowana jest na piwniczańskim Nakle.

Najlepszą rekomendacją do wzięcia w nim udziału są wypowiedzi osób, które na starcie pojawiały się już w poprzednich latach. 

PROGRAM SPORTOWY 15. FESTIWALU BIEGOWEGO

Biegacze o trasie 61 km na Festiwalu Biegowym

- Trasa biegu na 61 km jest fantastyczna. W ubiegłym roku trudne warunki atmosferyczne dały popalić zawodnikom, ale nawet wtedy cały dystans był znakomicie oznakowany i zabezpieczony. Zgubić było się naprawdę ciężko. Do tego dochodzą bajkowe widoki i zróżnicowany teren -  dzieli się swoimi wspomnieniami Jerzy Wasilkowski, Ambasador Festiwalu Biegowego.

Przygoda życia jest na wyciągnięcie ręki! Zarejestruj się na Festiwal Biegowy już dziś. Możesz to zrobić TUTAJ. 61 km czeka na Ciebie! (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Idea Photography)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce