Brathanki na scenie PZU Festiwalu Biegowego!

 

Brathanki na scenie PZU Festiwalu Biegowego!


Opublikowane w pon., 25/08/2014 - 09:56

„Czerwone korale”, „Gdzie ten, który powie mi”, „W Kinie w Lublinie - Kochaj Mnie”. Te i inne przeboje polskiej sceny folk-rock oraz nowe kompozycje będzie można usłyszeć 5 września na krynickim deptaku. Gwiazdą wieczornego koncertu będzie grupa Brathanki! Wstęp wolny!

Formacja powstała w 1998 roku z inicjatywy akordeonisty Janusza Musa. Rok później do grupy dołączyła Czeszka polskiego pochodzenia Halina Młynkowa, a po kolejnych 12 miesiącach zespół podpisuje profesjonalny kontrakt na 3 płyty. Już pierwsza – Ano!, sprzedaje się w ponad 300 000 egzemplarzy, a krążek zyskuje miano multi-platyny. Utwory z płyty nuci cała Polska.

Drugi album pt.: „Patataj”, wydany w 2001 roku natychmiast zdobywa status Złotej Płyty. W ciągu niespełna dwóch tygodni od daty premiery sprzedaje się w ponad 50 tysiącach egzemplarzy, żeby ostatecznie osiągnąć status platynowej. Grupa zostaje uhonorowana Fryderykiem w kategorii „Album Roku”- muzyka ethno/folk.

W 2003 roku z zespołu odchodzi Halina Mlynkova. Jej miejsce zajmują dwie nowe wokalistki: Anna Mikoś i Magdalena Rzemek. Z udziałem nowych solistek w listopadzie ukazuje się płyta Galoop, łącząca muzykę rockową z elementami folkloru różnych grup etnicznych. W 2006 roku wokalistką zostaje Ola Chodak, a zespół startuje w polskich eliminacjach konkursu Eurowizji.

W 2009 kolejne zmiany personalne w zespole. Nową wokalistką zostaje Agnieszka Dyk, laureatka Szansy na sukces z udziałem Brathanków w 2005 roku. W międzyczasie grupa wydaje kompilację swoich największych przebojów, płytę z kolędami oraz muzyką Skaldów. 2014 rok to kolejna autorska płyta "moMtyle" promowana singlem „Mamo ja nie chcę za mąż”.

Koncert grupy Brathanki zaplanowaliśmy na godz. 21:00 na scenie festiwalowe. Koncert uświetni Galę PZU Festiwalu Biegowego, podczas której przyznane zostaną nagrody Biegowe Wydarzenie Roku oraz Biegowy Dziennikarz Roku.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce