Brubeck Iron Run już po biegu na 15 km. Lider zadowolony, ale niepewny jutra


Opublikowane w pt., 07/09/2018 - 21:32

Igor Zalewski po triumfie na dystansie 1918m, wygrał drugi z piątkowych biegów Brubeck Iron Run. Tym razem rywalizacja toczyła się na dystansie 15 km.

- Nadal dobrze się czuję. Biegło się bardzo dobrze, a tamte problemy były jednorazowe - zapewnił nas Igor Zalewski, który przez rok od problemów zdrowotnych, które wyeliminowały go z festiwalowej etapówki, skupił się na triathlonie. W tym czasie nie został ultramaratończykiem. Jutrzejszy bieg na 64 km będzie jego debiutem na takim dystansie.

Igor realizuje swój plan. Czas poznać kolejnych uczestników Iron Run. Michał Stopa trenował hokej i to właśnie dlatego wystartował w Iron Run.

-   Całe życie trenowałem hokej na lodzie. Jeździłem na zawody i na turnieje. Kocham ten system turniejowy i tu to mam. To jest genialne. Jeden bieg można wygrać albo przegrać, a tutaj rywalizacja trwa trzy dni. Dla mnie to idealna sytuacja - zapewnia debiutujący na Festiwalu Biegowym Michał,  który  do Krynicy przyjechał z Tychów. Za sobą ma m.in. MIUT . Pokonał tam w tym roku 85 km. Kilka razy finiszował w Biegu Marduły.  Ze swoich dwóch startów w Iron Run na razie jest zadowolony, a Bieg Nocny  zamierza po prostu ukończyć.

-  Za to jutro zamierzam dać z siebie wszystko, pobiec jakby jutra nie było - zapewnia Michał.

Zabrzanin Dawid Wilk 15 km pokonał mocno zmęczony. Profil trasy dał mu się we znaki, ale z wyniku jest zadowolony.

- Po dzisiejszych biegach jestem dobrej myśli, ale tak naprawdę, wszystko się rozegra na 64 kilometrach w Beskidzie Sądeckim i później na maratonie - przewiduje Dawid,  który profilaktycznie po problemach z kolanami biegnie obklejony taśmami. Jego ulubionym z dotychczasowych ultramaratonów jest Ultra Janosik, ze względu na techniczne odcinki.

- Łańcuchy, przewyższenia, Tatry. To była bajka - wspomina Dawid, który w Brubeck Iron Run debiutuje.

- Biegnę Iron Run, bo nie pobiegłem 240 km Biegu 7 Szczytów, z kolei Bieg 7 Dolin zrobiłem 2 lata temu. Kolega mnie przekonał, że skoro wracam do Krynicy to warto spróbować z Iron Run. Nie zastanawiałem się długo i na razie jestem w euforii - On i jego żona śpią na materacu w namiocie. To ma im zapewnić wolną głowę od martwienia się o ewentualne zaspanie.

Żelaźni biegacze jeszcze nie mogą odpocząć. Zbliża się trzeci bieg - nocny, o 22:30, na 7 km.

IB

Partner tytularny konkurencji:

Partner konkurencji:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce