Co i kto na Forum Sport, Zdrowie, Pieniądze w 2014 roku? Sprawdź!

 

Co i kto na Forum Sport, Zdrowie, Pieniądze w 2014 roku? Sprawdź!


Opublikowane w śr., 20/08/2014 - 14:07

Forum Sport, Zdrowie, Pieniądze towarzyszy sportowym zmaganiom podczas PZU Festiwalu Biegowego. Ma formę otwartych paneli dyskusyjnych dotyczących biegania.

Gośćmi Forum są biegające osobistości polskiego sportu, lekarze medycyny sportowej, biegający dziennikarze, ekonomiści, politycy czy artyści. W minionych latach byli nimi m.in. Irena Szewińska, Paco Borao, Gen. Roman Polko, prof. Grzegorz W. Kołodko, Prof. Dariusz Dudek, Jerzy Skarżyński, Małgorzata Sobańska, Grzegorz Sudoł, Michał Bartoszak, Wojciech Staszewski, Siergiej Bogomołow, i wielu innych

Z kim będzie można się spotkać w 2014 roku?

Dziś i w kolejnych dniach będziemy prezentować Wam sylwetki prelegentów Forum i przybliżać tematy, które przedstawią podczas swoich wykładów.


Dr Szczepan Wiecha, SPORTSLAB

Fizjolog sportowy. Jako Adiunkt pracował w Instytucie Fizjologii Człowieka na AWF w Krakowie, Obecnie jest pracownikiem naukowym AWF w Białej Podlaskiej. Pasjonuje się fizjologią sportową i możliwościami kształtowania wydolności fizycznej. W swojej pracy doktorskiej badał zagadnienia związane z treningiem termicznym i aklimacją cieplną sportowców. Obecnie uwagę naukową skupia na wykorzystaniu treningu oddechowego i hipoksycznego w kształtowaniu wydolności. Swój warsztat pracy doskonalił w ośrodkach badawczych w Polsce i Finlandii. 

Jest członkiem ECSS (European College of Sport Science). W swoim dorobku posiada kilkanaście publikacji naukowych w recenzowanych czasopismach. Na co dzień zajmuje się badaniami wydolnościowymi, treningiem motorycznym, szkoleniami i consultingiem z zakresu fizjologii sportowej. Prowadząc SPORTSLAB współpracuje z zawodnikami i amatorami, dla których trening to nie przypadek a przemyślany plan.

Temat spotkania: „Biegacz od środka, fizjologiczne różnice pomiędzy wyczynowcem a amatorem”:

Wykład będzie się opierał na badaniach wydolnościowych jednego z mistrzów biegania – nazwisko tej osoby podamy niebawem.


Tomasz Klisz i redakcja magazynu „Champion” 

 

Biegacz z ponad 20 letnim doświadczeniem. W czasie swojej kariery pokonał biegiem ponad 70 000 kilometrów. W 2000 roku sięgnął po brązowy medal mistrzostw świata juniorów w biegach górskich, później wielokrotnie reprezentował Polskę na mistrzostwach świata seniorów. 

Obecnie startuje w biegach rozgrywanych na dystansach ultra. W 2012 roku stanął na najwyższym miejscu podium górskiego maratonu rozgrywanego w ramach The North Face Trans Gran Canaria. W 2013 roku ukończył wśród pierwszych 25 zawodników 85-kilometrowy Ultra Trial Mount Fuji. Autor projektu „Hit the Trail”.

Temat spotkania: „96 biegów, które musisz poznać, polubić i pokonać”

Prezentacja Raportu Specjalnego Champion opisującego najważniejsze imprezy biegowe w Polsce i na świecie, zarówno maratony uliczne jak i biegi ekstremalne i ultramaratony. Tomasz Klisz oraz przedstawiciele redakcji magazynu opowiedzą o warunkach, jakie muszą być spełnione by wziąć udział w wybranych biegach, o tym, jak dobierać wyzwania itp.


Gorąco zapraszamy Was do udziału w spotkaniach. Wszystkie odbywać się będą w Domu Forum w dedykowanej sali i są całkowicie bezpłatne! Szczegółowy program godzinowy Forum podamy niebawem!

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce