„Ćwiczę, bo lubię”: Małopolska młodzież ochoczo trenuje z mistrzem

 

„Ćwiczę, bo lubię”: Małopolska młodzież ochoczo trenuje z mistrzem


Opublikowane w czw., 12/06/2014 - 12:24

Za nami pierwsze treningi małopolskiej młodzieży z mistrzem biegania w ramach projektu „Ćwiczę, bo lubię”. Wniosek  – w regionie nie brakuje aktywnych i utalentowanych dzieci.

Projekt zainaugurowano poniedziałek w Powiatowym Zespole Szkół przy ul. Rynek 13 w Muszynie. – W spotkaniu wzięło udział 40 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum. Trening składał się z dwóch części. W pierwszej postawiono na teorię, w drugiej zaś na praktykę. Młodzież ochoczo wykonywała polecenia mistrza, zaś same ćwiczenia wywoływały zachwyt – informuje Angelika Stoińska, opiekun młodzieży z Muszyny.

Rzeczonym mistrzem był Marek Tokarczyk z Rytra, uczestnik kilkudziesięciu maratonów w całej Europie, trener lekkoatletyczny, Ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój. Chwalił młodzież za zaangażowanie w zajęcia (wspominał o talentach „czystej wody”) i dyscyplinę.

Dzień później p. Marek odwiedził Szkołę Podstawową w Andrzejówce. W spotkaniu wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III. - Nasz gość w ciekawy sposób zachęcał dzieci do aktywnego trybu życia, przedstawiał korzyści płynące z aktywności fizycznej. Ponieważ przywiózł ze sobą część swojej bogatej kolekcji medali, dzieci mogły poczuć się, choć na chwilę, prawdziwymi mistrzami – opisuje Teresa Jurzynek, dyrektor SP w Andrzejówce.

– Większość uczniów naszej szkoły brała już udział w Festiwalu Biegowym nasza przygoda z imprezą rozpoczęła się w 2011 r. dlatego też na to spotkanie z p. Markiem dzieci przyniosły również swoje medale. Po krótkiej pogadance udaliśmy się się na plac szkolny, gdzie uczestniczyliśmy w prawdziwej rozgrzewce. Pod koniec spotkania p. Marek zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy w berka a radości było co niemiara – relacjonuje p. Teresa.

Dziś Marek Tokarczyk zawitał do Librantowej. 

"Ćwiczę, bo lubię" to wspólny projekt Festiwalu Biegowego, partnerskich szkół z terenu woj. małopolskiego oraz władz regionu, obejmujący cykl spotkań biegowych skierowanych do młodzieży. Spotkania są całkowicie bezpłatne oraz otwarte dla każdego. Kolejne terminy zajęć podamy niebawem.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

 

 

 

 

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Fundacji BZ WBK.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce