Daria Rogowska (ekocentryczka): Ambasadorka #PLoggingTeam

 

Daria Rogowska (ekocentryczka): Ambasadorka #PLoggingTeam


Opublikowane w śr., 16/06/2021 - 21:47

Od 10 lat prowadzę bloga ekocentryczka.pl na którym promuje zdrowe odżywianie i ekologiczne podejście do życia. Od 8 lat regularnie biegam w drużynie VegeRunners i plogging jest mi bliski. Mam na koncie kilka maratonów i ochotę na więcej. 

Niestety lasy, w których często biegam są zanieczyszczone, już kilkakrotnie brałam udział w akcjach sprzątania. Częściej po prostu zabieram śmieci, które leżą na biegowej ścieżce.

Akcja #PloggingTeam #BiegamydlaczystejPolski” realizowana przez Festiwal Biegów bardzo mnie ucieszyła. Chciałabym przeprowadzić takie działania na biegach w mojej okolicy, temat warto nagłaśniać. 

Na co dzień uczę gotować roślinnie, pokazuję też jak produkować mniej plastiku i innych odpadów na co dzień. Niedawno wydałam książkę z roślinnymi przepisami. Prowadzę warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych, na których pokazuję jak łatwe i smaczne może być roślinne gotowanie.

Nie namawiam nikogo do zostania weganinem, ale do ograniczenia mięsa i włączenia większej ilości warzyw do swojej diety. Będzie to korzyść dla naszego zdrowia. Każda eko inicjatywa jest ważna i trafia do innego grona odbiorców. Biegacze to coraz większa grupa, która ma chęci do działania

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce