Dariusz Szuba: na tegorocznym Festiwalu Biegowym chciałbym poprawić wynik w półmaratonie

 

Dariusz Szuba: na tegorocznym Festiwalu Biegowym chciałbym poprawić wynik w półmaratonie


Opublikowane w wt., 21/05/2024 - 16:13

Dariusz Szuba, Ambasador Festiwalu Biegowego systematycznie biega od 2016 roku, uczestnicząc w rożnych imprezach nie tylko w kraju. Założył grupę biegową (KGB Korczyna), krzewiąc uprawianie tego sportu wśród znajomych oraz młodzieży.

- Dzięki mojej grupie i znajomym udało nam się zorganizować bieg charytatywny pomagając niepełnosprawnym dzieciom - mówił nam Dariusz Szuba. A na jakim dystansie biegł podczas samego Festiwalu Biegowego w Piwnicznej?

- Brałem udział w 2 biegach, swoją uwagę zwracałem na Półmaraton który poprzedziłem dzień wcześniej szybkim biegiem na 3 km. Wrażenia? No sam bieg był znakomicie przygotowany trasa bez większych przewyższeń. Typowy bieg po asfalcie. Nie pamiętam czasu, ale około 2 godzin, gdyż leciałem w charakterze "suport", z drugą osobą. Bieg nie był trudny, a ja skupiałem uwagę by ta osoba równomiernie rozkładała siły, by miała stabilne tempo biegu - wspomina swój czas w Piwnicznej. 

Udział w Festiwalu Biegowym na pewno by polecił. - To impreza na dużą skale gdzie można spotkać wielu ciekawych ludzi, poznać przy okazji kulturę regionu i piękne widoki - mówi Dariusz Szuba. - Podczas 15 Festiwalu prawdopodobnie powtórzę Półmaraton gdyż chciałbym poprawić tym razem czas.

A przed biegiem w Piwnicznej cały czas bierze udział w różnego rodzaju biegach i treningach, koncentrując się nad  techniką. - Brałem ostatnio udział w półmaratonie rzeszowskim a obecnie wezmę udział w maratonie Jaga Kora.

Na pytanie czemu bieganie a nie inna forma aktywności nasz Ambasador odpowiada z uśmiechm: - Nie wiem ale to chyba takie zaraźliwe. Biegam bo lubię i nawet jak idę to wolałbym biec! (opr. t.kowalski@festiwalbiegow.pl) Fot. Dariusz Szuba

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce