Deszcz i błoto mu niestraszne. 22-letni Michał wygrał bieg górski na 23 kilometry

 

Deszcz i błoto mu niestraszne. 22-letni Michał wygrał bieg górski na 23 kilometry


Opublikowane w ndz., 11/09/2022 - 12:13

 

Bieg Górski na 23 kilometry rozpoczął się w Piwnicznej-Zdroju w Miasteczku Biegowym na Nakle. Zawodnicy wybiegli na Halę Pisaną i na Halę Łabowską. Uczestnicy biegu na ponad 20 kilometrów z Łomnicy dostali się do Piwnicznej-Zdroju.

Biegacze wystartowali kwadrans przed godziną 9:00. Pierwszy na mecie zameldował się Michał Dudczak. 22-letni mieszkaniec Rytra, opowiedział o biegu i swoich przygotowaniach. Jak mówi młody zwycięzca, był przygotowany na trudne warunki.

- Nawet się ucieszyłem prognozami pogody, że będzie lało, będzie deszczowo, będzie bardzo błotniście. Jest to specyficzny teren. Jak jest deszcz, to podłoże zamienia się w lepką glinę, jest mega ślisko. Wiedziałem na co się piszę – mówi Michał Dudczak.

- Ogromne szczęście – to emocje, które towarzyszyły zwycięzcy, który z wielkim uśmiechem na twarzy wbiegł na metę. Jak mówi 22-letni Michał, bieganie to sport, który ciągle motywuje do rozwoju.

- Ciągły rozwój, ciągłe podnoszenie sobie poprzeczki. Nakręca mnie i zwycięstwo i porażka. Ciągłe poprawianie swoich możliwości, przesuwanie tego progu – dodaje nasz rozmówca. Więcej można usłyszeć w materiale wideo. (SKS)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce