Do miasteczka 13. Festiwalu Biegowego najłatwiej dotrzeć pociągiem

 

Do miasteczka 13. Festiwalu Biegowego najłatwiej dotrzeć pociągiem


Opublikowane w śr., 07/09/2022 - 11:39

Do miasteczka 13. Festiwalu Biegowego najłatwiej dotrzeć pociągiem

Przyjeżdżasz do Piwnicznej samochodem? Sprawdź mapę darmowych parkingów

Miasteczko 13. Festiwalu Biegowego położone jest tuż przy stacji kolejowej Piwniczna-Zdrój. Z Nowego Sącza do Piwnicznej kursuje mnóstwo pociągów. Wsiadając na stacji w Krakowie, czy choćby w Nowym Sączu, wysiadamy w Piwnicznej-Zdroju niemal w samym centrum festiwalowych wydarzeń. Do Piwnicznej łatwo też dojechać autobusem.

To informacja dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział w Festiwalu Biegowym i wszystkich imprezach towarzyszących, a nie muszą korzystać z własnego auta. Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje na temat połączeń autobusowych i kolejowych.

Na linii Nowy Sącz, Stary Sącz, Rytro, Piwniczna-Zdrój kursuje codziennie wiele pociągów i przemieścimy się nimi nawet w niecałe 30 minut. Przy okazji przypominamy - by najszybciej i najdogodniej, jednominutowym spacerkiem dostać się na Nakło, gdzie tetnić życiem będzie Miasteczko Biegowe, trzeba wysiąść na stacji Piwniczna-Zdrój.

Zacznijmy od połączeń Kolei Małopolskich, które obsługują trasę Kraków Główny - Tarnów - Nowy Sącz - Krynica-Zdrój. I zaznaczmy, że nowy, aktualnie obowiązujący rozkład, wprowadzono 4 września i będzie on obowiązywał do 5 listopada.

Kolejna spółka kolejowa, która obsługuje trasę Nowy Sącz – Piwniczna to spółka Polregio. W tym wypadku połączeń należy szukać też za pośrednictwem przeglądarki https://portalpasazera.pl/

Jak dojechać autobusem na Festiwal Biegowy

Najwięcej połączeń autobusowych z kolei na trasie Nowy Sącz – Stary Sącz – Rytro – Piwniczna-Zdrój oferuje dzisiaj MARPOL. Ta spółka jeździ na trasie Nowy Sącz – Kosarzyska i Nowy Sącz – Łomnica za każdym razem z przystankiem w samym centrum Piwnicznej-Zdroju.

Kolejne połączenia Szwagropol – autobusami tego przewoźnika można przemieszczać się na trasie Nowy Sącz – Stary Sącz - Rytro – Piwniczna-Zdrój i dalej do Muszyny i Krynicy-Zdroju. Rozkład jazdy dostępny jest w formie wyszukiwarki: kliknij tutaj (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: archiwum sadeczanin.info)

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce