Do piątku niższe stawki na Świebodzicką Piątkę&Dychę

 

Do piątku niższe stawki na Świebodzicką Piątkę&Dychę


Opublikowane w pt., 31/03/2023 - 09:51

Tylko do piątku 31 marca na Świebodzicką Piątkę&Dychę obowiązują niższe stawki wpisowego. Druga edycja zyskujących coraz większą popularność zawodów biegowych rozegrana zostanie w niedzielę 21 maja w Świebodzicach. Inauguracyjna „Piątka&Dycha” zgromadziła na Rynku w Świebodzicach ponad 500 uczestników – dorosłych i dzieci. W tym roku organizatorzy przewidują udział niemal 800 zawodników.

Oprócz biegu na 5 km i 10 km, a także zawodów dla dzieci, odbędzie się wyścig sztafetowy 4 x 500 m uliczkami wokół świebodzickiego Rynku. – Ta konkurencja z założenia jest zachętą dla wszystkich, którzy nie czują się na siłach, by zmierzyć się z dystansami biegu głównego – mówi Zbigniew Gucwa, pomysłodawca wydarzenia i dyrektor zawodów.

– Dystans nie jest wyzwaniem, limit czasu pozwala pokonać go szybszym spacerem. Chcemy w ten sposób zmobilizować do udziału rodziny, zespoły firmowe, przyjaciół, sąsiadów mieszkających w jednym bloku. Niech to będzie po prostu wspólna zabawa i zarazem aktywnie spędzony czas, który być może zachęci do regularnego wysiłku. I w przyszłym roku ci zawodnicy zdecydują się wystartować w biegu głównym.

Można oczywiście łączyć biegi i po starcie na dystansie 5 km lub 10 km pobiec w sztafecie, wspierając
swój team. Zgłoszenia udziału w biegu głównym, sztafetach i zawodach dziecięcych można dokonać pod
tym linkiem: https://zapisy.inessport.pl/#gr146 Przy czym warto dodać, że cena pakietu startowego za udział w biegu głównym tylko do piątku 31 marca będzie wynosić 39 zł za 5 km i 59 zł za 10 km.

Począwszy od 1 kwietnia wpisowe wyniesie odpowiednio: 49 zł i 69 zł, a od 1 maja będzie to 59 zł i 79 zł. Zgłoszenie w dniu zawodów kosztować będzie: 70 zł i 100 zł. Biegi dzieci zaplanowane są na godzinę 10.30, na 5 km i 10 km na południe, a sztafety ruszą na trasę od
godziny 13.30. Trasa biegu głównego nie zmieni się w stosunku do ubiegłego roku, 5-kilometrowa pętla przebiega ulicami: Kopernika, Strzegomską, Środkową, Ciernie, Żeromskiego, Prusa, Młynarską. Dzieci pobiegną wokół ratusza, a sztafety uliczkami starego miasta. Start i meta wszystkich biegów na Rynku w Świebodzicach. (Fot.: organizator)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce