Dojazd, bankomaty i informacyjny niezbędnik uczestników Festiwalu Biegowego

 

Dojazd, bankomaty i informacyjny niezbędnik uczestników Festiwalu Biegowego


Opublikowane w czw., 07/09/2023 - 06:12

Pora na niezbędnik organizacyjny dla wszystkich gości i uczestników wszystkich trzech festiwali, które już w najbliższy weekend odbędą się na Nakle w Piwnicznej-Zdroju czyli III Festiwalu Lachów i Górali, Festiwalu Smaku Sądecczyzny i 14. Festiwalu Biegowego.

O to najczęściej pytacie: pytania i odpowiedzi, czyli informacyjny niezbędnik 14. Festiwalu Biegowego

Na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich, które będą brały udział w Festiwalu Smaku Sądecczyzny i na kramach rękodzielników towarzyszących festiwalowi Lachów i Górali można płacić tylko gotówką. Wiemy z poprzednich edycji, że wielu gości zainteresowanych zakupami nie było na to przygotowanych, albo potrzebowało gotówki więcej. Dlatego zaznaczamy - w okolicy Nakła są dwa bankomaty.

Pierwszy bankomat jest przy siedzibie Banku Spółdzielczego w Piwnicznej-Zdroju przy ulicy Rzeszutka 2, drugi to bankomat PKO BP pod dostępny pod adresem Rynek 2 zaraz obok apteki. Trzecie takie urządzenie jest trochę dalej, bo przy Biedronce mieszczącej się przy ul. Zagrody 2 - trasa na rondo przed przejściem granicznym na Słowację.

Do dwóch pierwszych urządzeń dotrzecie pieszo z Miasteczka Festiwalowego w maksymalnie 20 minut, kierując się najpierw na dworzec PKP Piwniczna-Zdrój a potem ulicą Kolejową wprost do rynku.

Kilka słów przypomnienia na temat transportu zbiorowego i przewoźników obsługujących Piwniczną-Zdrój. Warto skorzystać z tej opcji, bo to najszybszy i najwygodniejszy sposób - nie będziecie musieli szukać parkingu - sposób na dostanie się na Nakło.

Koleje Małopolskie obsługują trasę Kraków Główny - Tarnów - Nowy Sącz - Krynica-Zdrój. Pełny rozkład do wydrukowania dostępny jest TUTAJ.

Kolejna spółka kolejowa, która obsługuje trasę Nowy Sącz – Piwniczna to POLREGIO, której połączeń należy szukać za pośrednictwem przeglądarki TUTAJ.

Z kolei najwięcej połączeń autobusowych na trasie Nowy Sącz – Stary Sącz – Rytro – Piwniczna-Zdrój oferuje MARPOL, która jednocześnie zapewnia połączenia wewnątrz gminy, czyli między Piwniczną-Zdrój a miejscowościami Łomnica, Zubrzyk, Wierchomla i Kokuszka.

Pierwsze połączenia z terenu gminy Piwniczna-Zdrój macie już po godzinie 5 rano, ostatnie około godziny 22. Z Nowego Sącza za to do Piwnicznej-Zdroju pierwszy autobus MARPOLU zabierze Was po godzinie 6. (ES) Wideo: Festiwal Biegów.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce