Dołącz do drużyny Festiwalu Biegowego. I wybierz półmaraton śladami św. Kingi

 

Dołącz do drużyny Festiwalu Biegowego. I wybierz półmaraton śladami św. Kingi


Opublikowane w sob., 27/04/2024 - 21:25

Niektórzy na Festiwalu Biegowym wybierają Sądecką Dychę, inni Biegi 7 Dolin. Nie brakuje jednak również pasjonatów Półmaratonu śladami św. Kingi. - Było super - zgodnie przyznawali najlepsi w poprzednim roku. Teraz będzie podobnie!

15 Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdrój

Szlifowanie formy przez biegaczy cały czas trwa. Zbliża się długi weekend majowy. Ciekawych wydarzeń, w których będą mogli wziąć udział w tym czasie nie zabraknie. Na okolicznych trasach będzie można spotkać wielu amatorów tego sportu.

Imprezą, która stanowi dla nich jeden z najważniejszych momentów całego sezonu jest Festiwal Biegowy, który w tym roku odbędzie się już po raz 15. Wszystko od 6 do 8 września w Piwnicznej-Zdroju. Zapowiada się fantastyczne wydarzenie!

Półmaraton na Festiwalu Biegowym

Mnogość dystansów podczas festiwalu sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Niektóre cieszą się dużą popularnością. Tak jest chociażby w przypadku Półmaratonu śladami św. Kingi, który liczy 21 km. Do mety dotarło poprzednio łącznie 123 sportowców.

W tym roku zawodnicy na trasę wyruszą w niedzielę (8 września) o godzinie 8:02. Start i meta znajduje się w Miasteczku Biegowym na Nakle. Trasa prowadzi przez ul. Kazimierza Wielkiego, Kościuszki w Piwnicznej, dalej na Radwanów, Głębokie, gdzie mamy nawrotkę na drogę powrotną. Będą na niej rozstawione punkty z wodą i napojami izotonicznymi.

W czasie biegu prowadzonych jest kilka klasyfikacji - open kobiet i mężczyzn oraz  w podziale na wiek: 18-29, 30-39, 40-49, 50-59, 60 lat i powyżej. Szansa na zajęcie czołowej pozycji w którejkolwiek z nich jest zatem duża.

Przed rokiem wśród mężczyzn w kategorii OPEN najlepsi byli Kamil Walczyk, Kamil Wojnicki i Jakub Karpiński. U kobiet zwyciężyły z kolei Aneta Szecówka, Anna Kawalec oraz Katarzyna Wesołowska.

Oprócz nich, w poszczególnych kategoriach triumfowali również: Dominik Klimek, Wojciech Lizak, Dawid Atanasow, Artur Smotryk, Natalia Atanasow, Renata Kumor i Danuta Wolak. Każdy był oniemiały ze szczęścia.

- Dzisiaj bolały już nogi. Było ciężko, ale nie musiałem podkręcać tempa na maksymalne, więc nie jest źle - mówił Kamil Walczyk, dla którego był to już trzeci triumf na 14. Festiwalu Biegowym.

- Jest super. Trasa była bardzo fajna i wymagająca. Pojawiły się zarówno podbiegi, jak zbiegi. Jestem tutaj pierwszy raz, ale bardzo mi się podoba - podkreślała z kolei Aneta Szecówka.

Oczywiście równie fantastyczne przeżycia zapowiadają się w tym roku. Też chciałbyś wystartować? Nie ma co zwlekać! Zarejestruj się już dziś TUTAJ. Piwniczna czeka na każdego! (MP, fot.: MP, Tomasz Szwajkowski/ Festiwal Biegowy)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce