Dwa tysiące dzieci odwiedziło festiwalową Strefę Dziecka

 

Dwa tysiące dzieci odwiedziło festiwalową Strefę Dziecka


Opublikowane w czw., 22/09/2022 - 22:02

Dwa tysiące dzieci odwiedziło festiwalową Strefę Dziecka

Festiwal Biegowy 2022 jak co roku oferował biegi dla najwytrwalszych zawodników, którzy dzięki treningom pokonali dystans 100 km, ale równie dużo atrakcji czekało w tym roku najmłodszych zawodników. 

Mieli do wyboru Biegi Dzieci o dystansie od 300 m do 600 m, Biegi młodzieży i kibiców o długości 600 m, Bieg Przebierańców oraz Rodzinny Bieg Nocny, w których trzeba było pokonać aż 5 km.

Ale to nie koniec propozycji, jakie w tym roku przygotowaliśmy dla najmłodszych. Kolejną obleganą atrakcją była Strefa Dzieci zlokalizowana w centrum Miasteczka Biegowego.

Dwa tysiące dzieci odwiedziło festiwalową Strefę Dziecka

Już w piątek od godziny 11 gościliśmy tu dzieci, które przyjechały do nas z okolicznych szkół. Miały do wyboru różne aktywności, pośród których największym zainteresowaniem cieszyły się minizawody sprawnościowe z grami z serii FUN&SPORT wydawnictwa Alexander oraz kącik malowania.

Wszyscy uczestnicy otrzymywali od nas motywacyjne gadżety, a na zwycięzców czekały gry, gazetki, malowanki, kredki oraz flamastry.

Dwa tysiące dzieci odwiedziło festiwalową Strefę Dziecka

Nauczyciele, którzy przybyli z dziećmi do Piwnicznej docenili nasz wysiłek podkreślając, że miejsce to nie tylko wywołuje uśmiechy na twarzach dzieci, ale też jest dla nich wsparciem w opiece nad klasami.

Od piątkowego popołudnia Strefa Dzieci otwarta była dla wszystkich. Odwiedzające nas dzieci miały do wyboru aż 7 różnych aktywności. Przez 3 dni w Strefie gier planszowych odbywały się turnieje, w Kąciku Malowania Fiorello konkursy rysunkowe, natomiast w Strefie Ruchu mimiturnieje sprawnościowe.

Dwa tysiące dzieci odwiedziło festiwalową Strefę Dziecka

Atrakcyjności dodawał fakt, że każdy uczestnik otrzymywał od nas drobny podarunek, zwycięzcy zaś bardziej wartościowe nagrody.

W dedykowanej ekologi strefie Zostań Ekoludkiem Festiwalu Biegowego, zachęcaliśmy do dawania „drugiego życia” starym koszulkom, z których pokazywaliśmy, jak w prosty sposób zrobić podkładkę pod gorący kubeczek czy dywanik. Jak się okazało było również ciekawe dla rodziców.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa „Zostań Ekoludkiem Festiwalu Biegowego”, w której zadaniem było zbieranie pieczątek, którzy mali zawodnicy dostawali za odwiedzenie różnych stref aktywności. W zabawie tej rozdaliśmy ponad 1000 nagród rzeczowych ufundowanych przez naszych partnerów.


Po raz pierwszy w Strefie Dzieci był Kącik Węgierski, gdzie dzieci mogły poznać postacie z bajek węgierskich, zrobić flagę Węgier, pomalować herb oraz dowiedzieć się kilku ciekawostek o tym pięknym kraju.

W Strefie Dzieci czekały też słodkości, które lubi każdy maluch. Odwiedzające
nas dzieci częstowaliśmy lodami KORAL, ciasteczkami LEIBNITZ oraz chrupkami RYMUT . 

W pakietach startowych mali zawodnicy mogli znaleść bezcukrowe lizaki MNIAM MNIAM, z którymi przyjechała puchata Wiewiórka. Towarzyszyła dzieciom w rozgrzewkach i wpierała je podczas
biegów. Każdy też mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Wiewiórką MNIAM MNIAM.

Dwa tysiące dzieci odwiedziło festiwalową Strefę Dziecka

Tegoroczną Strefę Dzieci odwiedziło ponad 2 tysiące dzieci. Zapraszamy wszystkich za rok, na 14. Festiwal Biegowy, do Miasteczka Biegowego w przepięknej i gościnnej Piwnicznej-Zdroju.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce