Dwanaście rzeczy, o których musisz pamiętać, jeśli chcesz schudnąć

 

Dwanaście rzeczy, o których musisz pamiętać, jeśli chcesz schudnąć


Opublikowane w pon., 18/04/2022 - 00:38

Dwanaście rzeczy, o których musisz pamiętać, jeśli chcesz schudnąć

1. Nie pomijaj śniadania
Pomijanie śniadania nie pomoże Ci schudnąć. Możesz przegapić niezbędne składniki odżywcze i możesz skończyć z podjadaniem więcej w ciągu dnia, ponieważ poczujesz głód. Sprawdź przepisy na zdrowe śniadania

2. Jedz regularne posiłki
Jedzenie o regularnych porach w ciągu dnia pomaga spalać kalorie w szybszym tempie. Zmniejsza również pokusę podjadania pokarmów bogatych w tłuszcz i cukier.

3. Jedz dużo owoców i warzyw
Owoce i warzywa mają niską kaloryczność i tłuszcz oraz wysoką zawartość błonnika – 3 niezbędne składniki do skutecznej utraty wagi. Zawierają również mnóstwo witamin i minerałów.

4. Bądź bardziej aktywny
Bycie aktywnym jest kluczem do utraty wagi i utrzymania jej. Oprócz dostarczania wielu korzyści zdrowotnych, ćwiczenia mogą pomóc spalić nadmiar kalorii, których nie można stracić samą dietą. Znajdź aktywność, którą lubisz i która pasuje do Twojej rutyny. Bieganie jest najlepsze, prawda?

5. Pij dużo wody
Ludzie czasami mylą pragnienie z głodem. Możesz w końcu zużywać dodatkowe kalorie, gdy naprawdę potrzebujesz szklanki wody.

6. Jedz pokarmy bogate w błonnik
Pokarmy zawierające dużo błonnika mogą pomóc w utrzymaniu uczucia sytości, co jest idealne do utraty wagi. Błonnik znajduje się tylko w żywności roślinnej, takiej jak owoce i warzywa, owies, chleb pełnoziarnisty, brązowy ryż i makaron oraz fasola, groch i soczewica.

7. Przeczytaj etykiety żywności
Umiejętność odczytywania etykiet żywności może pomóc w wyborze zdrowszych opcji. Skorzystaj z informacji o kaloriach, aby dowiedzieć się, jak konkretna żywność pasuje do twojego dziennego spożycia kalorii w planie odchudzania.

8. Użyj mniejszego talerza
Używanie mniejszych talerzy może pomóc w zjedzeniu mniejszych porcji. Używając mniejszych talerzy i misek, możesz stopniowo przyzwyczaić się do jedzenia mniejszych porcji bez głodu. Żołądek potrzebuje około 20 minut, aby powiedzieć mózgowi, że jest pełny, więc jedz powoli i przestań jeść, zanim poczujesz się pełny.

9. Nie zabraniaj sobie jedzenia
Nie wykluczaj żadnych produktów spożywczych z planu odchudzania, zwłaszcza tych, które lubisz. Zakaz jedzenia sprawi, że będziesz ich bardziej pragnąć. Nie ma powodu, dla którego nie możesz cieszyć się okazjonalnym smakołykiem, dopóki nie przekroczysz dziennego limitu kalorii.

10. Nie przechowuj niezdrowego jedzenia
Aby uniknąć pokusy, nie przechowuj w domu niezdrowego jedzenia, takiego jak czekolada, herbatniki, chipsy i słodkie napoje gazowane. Zamiast tego wybierz zdrowe przekąski, takie jak owoce, niesolone ciastka ryżowe, ciastka owsiane, niesolony lub niesłodzony popcorn i sok owocowy.

11. Ogranicz alkohol
Standardowy kieliszek wina może zawierać tyle samo kalorii, co kawałek czekolady. Z biegiem czasu nadmierne picie może łatwo przyczynić się do przybierania na wadze.

12. Zaplanuj posiłki
Staraj się zaplanować śniadanie, obiad, kolację i przekąski na cały tydzień, pamiętając o przestrzeganiu limitu kalorii. Pomocne może być sporządzenie cotygodniowej listy zakupów.(opr. red.) Fot. Pexels

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce