Festiwal Biegów to również biegi dzieci. Biegają tu od kołyski

 

Festiwal Biegów to również biegi dzieci. Biegają tu od kołyski


Opublikowane w wt., 04/05/2021 - 03:41

Biegi Dzieci Festiwal Biegów 2020

O biegach dla dzieci rozmawiamy z dyrektorem sportowym Festiwalu Biegów, Markiem Tokarczykiem:

Od lat Festiwal Biegów to wielka, wielopokoleniowa impreza. Przyjeżdżają całe rodziny i wszyscy ich członkowie, niezależnie od wieku, mają tu co robić. W tym roku, w Piwnicznej Zdroju, też będzie działo się tak wiele dla najmłodszych?
- Dzieci będą z nami biegały, to oczywiste. Odbędą się biegi, mam nadzieję, nie tylko dla tych, które przyjadą do nas z daleka. Liczę, że - jak co roku - dołączą do nas również wszystkie dzieci mieszkające w pobliżu. Od lat, z całej Sądecczyzny przyjeżdżają na Festiwal rodziny z dziećmi, żeby wystartować w tych konkurencjach i mamy też nadzieję, że pomimo zmiany lokalizacji rodziny zjawią się, żeby ich pociechy miały ciągłość startów w Festiwalu Biegowym.

Sobota 11 września:
13:00  Biegi dzieci (9-12 lat)
14:30  Bieg Przebierańców
20:25  Bieg na 3 km
22:00  Nocny Bieg Rodzinny na 5 km

Niedziela 12 września:
12:45  Biegi Dzieci (do lat 8)

- Podczas biegów dzieci, gdy pytam, kto już u nas startował, zawsze podnosi się wiele rąk - dodaje Marek Tokarczyk. - Możemy mieć nadzieję, że za kilka lub kilkanaście lat te dzieci nie wyzbędą się nawyku aktywności, biegania, uprawiania sportu. Może ktoś spośród nich zrobi też wielką, sportową karierę. I to jest nasz, Festiwalu Biegów, skromny wkład w zdrowie Polaków. (tk) Fot. Tomasz Szwajkowski/Festiwal Biegów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce