Festiwal Biegowy: co nowego czeka nas w tym roku, podczas 15. edycji w Piwnicznej-Zdroju

 

Festiwal Biegowy: co nowego czeka nas w tym roku, podczas 15. edycji w Piwnicznej-Zdroju


Opublikowane w śr., 26/06/2024 - 15:52

Festiwal Biegowy to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Każdego roku gromadzi tysiące miłośników sportu, którzy przez trzy dni doskonale się bawią. Tutaj zawsze dzieje się bardzo dużo. Wpływa mają na to również imprezy towarzyszące - Festiwal Lachów i Górali czy Festiwal Smaku.

W tym roku wszystko potrwa od 6 do 8 września. Tysiące zawodników przyjadą do Miasteczka Biegowego w Piwnicznej. Wybór dystansów jest tak duży, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. To będą trzy dni niezapomnianych wrażeń.

SPRAWDŹ PROGRAM SPORTOWY 15. FESTIWALU BIEGOWEGO

Nowości na Festiwalu Biegowym

Tegoroczny festiwal będzie się nieco różnił od edycji ubiegłorocznej. Jakie są największe zmiany? Zapytaliśmy o to Marka Tokarczyka, dyrektora sportowego wydarzenia. 

- Przede wszystkim zmieniony jest przebieg Koral Maratonu. W tym roku nie będzie biegiem ulicznym, ale górskim na dystansie 42 km - wyjaśnia dyrektor. Jak dodaje, nie będzie również dystansu 15 km. Zamiast niego pojawi się bieg na 7 km. 

- Iron Run, aby wyszła odpowiednia ilość kilometrów, pobiegnie na dystansie 14 km. Zawodnicy, którzy będą w nim startować dwukrotnie pokonają zatem trasę 7 km - dodaje Marek Tokarczyk. 

- Pozostałe konkurencję będą się odbywały na tych samych zasadach i trasach, jak przed rokiem. W tym zakresie nic się nie zmienia. Niezmienny jest również dobry klimat, atmosfera i świetna sportowa zabawa przez trzy dni - tłumaczy dyrektor.

Przypominamy, że zapisy na festiwal cały czas trwają. Zarejestrować możecie się TUTAJ. Warto zrobić to właśnie teraz. Tylko do końca czerwca obowiązuje niższy próg cenowy. Do zobaczenia w Piwnicznej!

Zobcz też: Tylko do 30 czerwca niższe ceny przy rejestracji

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce