Festiwal Biegowy na tegorocznej edycji Cracovia Maraton. Tysiące biegaczy i krakowskie ulice!

 

Festiwal Biegowy na tegorocznej edycji Cracovia Maraton. Tysiące biegaczy i krakowskie ulice!


Opublikowane w śr., 17/04/2024 - 21:41

To wydarzenie zawsze przyciąga tysiące biegaczy. Nie inaczej było również i tym razem. Za nami już 21. Cracovia Maraton. Działo się dużo! Nie brakowało również wątku Festiwalu Biegowego.

Za nami już “Cracovia Maraton”, który odbywa się od 2002 roku. - To najważniejsze wydarzenie biegowe w Krakowie i największy wiosenny bieg na królewskim dystansie w Polsce. Liczy dokładnie 42 km i 195 i przyciąga pod Wawel biegaczy z całego świata. Jest najbardziej międzynarodowym wśród polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy. Jak dotąd, w Cracovia Maratonie wystartowali zawodnicy z 70 państw - charakteryzują zmagania organizatorzy.

W tym roku na trasę ulicami Krakowa wyruszyło 5676 biegaczy. Rywalizacja odbywała się na jednej pętli, która prowadziła m.in. przez Nową Hutę. Start i meta znajdowały się na Rynku Głównym. Ponadto, zawodnicy mogli podziwiać najbardziej charakterystyczne budynki w Krakowie - Wawel, Sukiennice, historyczne budowle sakralne, TAURON Arenę Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków czy Kładkę im. Ojca L. Bernatka, stadiony Wisły i Cracovii. Okrążyli również Błonia.

Ostatecznie najlepszy okazał się Ezekiel Kipkorir (czas 2:13:36). Na metę wbiegał przy aplauzie licznie zgromadzonych kibiców. Drugie miejsce zajął Shedrack Kiptoo Kimaiyo, a trzecie Witalij Szafar. Wśród kobiet równych sobie nie miała Vitalyne Jemaiyo Kibii (czas: 2:39:26). Za nią znalazły się Monika Brzozowska i Beata Michałków.

Dodajmy, że na trasie rywalizowali też sportowcy z niepełnosprawnościami startujący na wózkach typu: hand bike, rim push i active wheelchair. Ze względów bezpieczeństwa na wyruszyli 20 min przed biegaczami. Najlepsi okazali się Rafał Wilk i Anna Oroszova.

W strefie EXPO swoje stoisko miał również Festiwal Biegowy. Była to okazja do miłych spotkań z zawodnikami, ciekawych rozmów oraz zapisania się na wydarzenie, które we wrześniu odbędzie się w Piwnicznej. Zarejestrować możecie się również TUTAJ. Biegacze na nudę w ciągu roku zdecydowanie nie mogą narzekać! (MP, fot.: Festiwal Biegowy)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce