Festiwal Biegowy wspiera akcję Serce-Sercu. Przed świętami pomagamy potrzebującym

 

Festiwal Biegowy wspiera akcję Serce-Sercu. Przed świętami pomagamy potrzebującym


Opublikowane w pon., 18/12/2023 - 10:15

Organizowana przez Fundację Sądecką akcja “Serce-Sercu” cały czas trwa. Jej partnerem jest również Festiwal Biegowy. Pomoc potrzebującym jest bardzo ważna. Mogą się nią dzielić również sportowcy.

Festiwal Biegowy każdego roku przyciąga wielu zawodników. Do Piwnicznej, gdzie rywalizują i bawią się całe rodziny, przyjeżdżają miłośnicy aktywnego wypoczynku. Uczestniczą w wielkim trzydniowym święcie biegania, którego atmosfera jest niepowtarzalna.

Fundacja Festiwal Biegów włącza się również w akcje charytatywne. Najlepszym przykładem jest akcja “Serce-Sercu”, której została partnerem.

Akcję organizuje Fundacja Sądecka. Polega na zbiórce artykułów spożywczych dla najbardziej potrzebujących w sklepach całej Sądecczyzny. Uczestniczą w niej wolontariusze zarówno ze szkół podstawowych, jak i średnich. Wszystko odbywa się od 1995 roku. Chętnych do pomagania nigdy nie brakuje.

- Akcja trwa na Sądecczyźnie, a więc w regionie, gdzie odbywa się Festiwal Biegowy. To dla nas ważne, aby go wspierać i robić coś dobrego dla lokalnej społeczności - mówi Kamila Laskowska, dyrektor wykonawczy Fundacji Festiwal Biegów. 

- Co roku w Festiwalu Biegowym bierze udział wiele osób z Małopolski, więc chcemy ich zachęcić do udziału w akcji “Serce-Sercu”. Z Fundacją Sądecką współpracujemy na różnych płaszczyznach. Do tej pory były to działania sportowe i edukacyjne, teraz postanowiliśmy ją rozszerzyć o wsparcie charytatywne - dodaje. 

(MP, fot.: RG/ zdjęcie ilustracyjne)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce