Festiwal Biegowy: zapisy trwają, kręci się też licznik Zimowego Run Challenge

 

Festiwal Biegowy: zapisy trwają, kręci się też licznik Zimowego Run Challenge


Opublikowane w czw., 18/01/2024 - 10:33

Zimowa pogoda sprawia, że uprawianie sportów na zewnątrz nie należy do najłatwiejszych. Biegaczom nie jest to jednak straszne. Na różnych trasach możemy ich spotkać cały czas. Nic nie jest w stanie im przeszkodzić.

Przypominamy, że każdy może wziąć udział w specjalnym wyzwaniu - Zimowym Run Challenge. W poprzednim tygodniu najlepsze dystanse wykręcili użytkownicy: Aga T-K (ponad 172 km), Janusz Gawron (ponad 118 km) i Rafał Sułkowski (ponad 116 km). Na bieżąco mamy również podgląd na ostatnią aktywność na stronie Festiwalu Biegowego. Każdy może dołączyć do wyzwania.

Zapisy na Festiwal Biegowy cały czas trwają. Liczba zarejestrowanych startów to już niemal 700. Codziennie przybywa chętnych do wzięcia udziału w tym niesamowitym wydarzeniu. Każdy może do nich dołączyć! Wystarczy wypełnić formularz, opłacić start i dodać opłatę rejestracyjnej (10 zł). Uwaga! Jeśli przelew nastąpi przez 7 dni, rejestracja zostaje anulowana i wszystko trzeba będzie robić od nowa.

Na razie najwięcej osób zapisało się na Bieg 7 Dolin na 100 km. Jest ich już 120. Koronny dystans niezmiennie od lat przyciąga. Na drugim miejscu mamy Górski Koral Maraton (96 osób), a na trzecim Sądecką Dychę po rekord (76). 

Dodajmy, że w chęć podjęcia wyzwania dla żelaznych i zmierzenia się z morderczym Iron Runem zadeklarowało już 29 biegaczy. W tym roku pokonają łącznie ponad 145 km. 

Biorąc pod uwagę płeć zestawienie wygląda nieco inaczej. O ile w przypadku mężczyzn, pierwsza trójka największej ilość rejestracji jest identyczna, jak w wyniku ogólnym, to u kobiet na czele znajduje się Sądecka Dycha po rekord (29 biegaczek). Drugie miejsce zajmuje Koral Maraton (22 biegaczki), a trzecie wspólnie Bieg na 100 km i Bieg Górski na 23 km (po 18 zawodniczek).

Warto pojawić się od 6 do 8 września w Miasteczku Biegowym w Piwnicznej. O nocleg możecie być spokojny. Miejsc do wyboru jest bardzo dużo. Podobnie sprawa wygląda z transportem. Kolej prowadzi do samego Nakła. Tutaj po prostu trzeba być! (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Zwiedzanie przez bieganie/ Festiwal Biegowy)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce