Festiwal Biegowy zaprasza na BeskidSki Maraton 2012

 

Festiwal Biegowy zaprasza na BeskidSki Maraton 2012


Opublikowane w czw., 09/08/2012 - 15:11

Maraton BeskidSki

BeskidSki Maraton 2012
Zapraszamy na kolejny już w te wakacje bieg z cyklu "Maraton BeskidSki", który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 12 sierpnia w Spytkowicach koło Rabki-Zdroju. Może w nim wziąć udział każdy kto chce zmierzyć się z własnymi słabościami oraz innymi uczestnikami maratonu. Zwycięzcy mogą liczyć na bardzo atrakcyjne nagrody. Do wygrania jest ponad 20 tys. złotych!

Piknik w Spytkowicach to nie tylko maraton i promocja zdrowego stylu życia, ale wspólna zabawa dla całych rodzin. Na wszystkich czeka wiele atrakcji, a na zawodników cenne nagrody, m. in. Puchar Kompleksu Beskid, czy Puchar Firmy "Kabanos w Dojeniu Krowy".Warto dodać, że młodzi biegacze będą mogli rywalizować w biegu pod górę, a całe rodziny w sztafecie rodzinnej. Odbędzie się także konkurs sprawnościowy, przeciąganie liny oraz przejażdżka konna dla najmłodszych. Swój udział zapowiedzieli już Goprowcy, Policja i Straż Pożarna. Dzięki nim będzie można przejechać się na quadach, spróbować swych sił na ściance wspinaczkowej, a także wziąć udział w konkursach i zobaczyć profesjonalne pokazy sprawnościowe. Na panie czeka konkurs przygotowany przez firmę kosmetyczną Mary Key, a dla dzieciaków turniej związany z wiedzą na temat pracy goprowców, policjantów i strażaków. 


Podczas pikniku będą się też promowały lokalne organizacje i twórcy ludowi, prezentujący swe rękodzieła oraz przedsiębiorcy z terenu całego Podhala. Nie zabraknie też występów zespołów regionalnych i grup tanecznych. Do dyspozycji uczestników będzie też plac zabaw z trampolinami, zjeżdżalniami oraz obficie zaopatrzony bufet.

Piknik jest możliwy dzięki zaangażowaniu wielu zaprzyjaźnionych firm i instytucji, które w organizacji imprez promujących  rodzinny, aktywny wypoczynek widzą słuszny i szczytny cel przekazując fundusze i nagordy rzeczowe.

Celem cyklu biegów górskich jest nie tylko popularyzacja zdrowego stylu życia, ale i promocja inicjatywy Małopolskiego Klastra Turystycznego ? Beskid: BeskidSKI PASS!

BeskidSKI PASS to karnety 5, 10 i 15-dniowe w systemie "kiedy chcesz". Jeden karnet (np. 10 dniowy) umożliwia korzystanie z niego przez 10 dowolnie wybranych dni, w trakcie całego sezonu zimowego, na wszystkich połączonych stacjach o dowolnej porze podczas godzin działania wyciągów. Co więcej, karnet będzie można kupić przez Internet, w hotelach, pensjonatach oraz wielu innych współpracujących placówkach. Istotne jest to, że karnet wielodniowy będzie znacznie tańszy niż zakupienie biletów poza zintegrowanym systemem. Projekt Karnetu powstał przy współpracy kilku stacji narciarskich w Beskidach - jest promowany podczas letnich cyklu biegów.

Współpracujące aktualnie stacje narciarskie:

  • Podstolice Ski (stacja w okolicach Wieliczki /Krakowa)
  • Beskid ? Spytkowice (koło Rabki)
  • SN Śnieżnica ( Kasina Wielka)
  • Limanowa SKI (Limanowa)
  • Ryterski Raj (Rytro)
  • Kokuszka SKI (Piwniczna)


W najbliższym czasie do programu powinny przystąpić:

  • SN Czarny Groń (Andrychów)
  • Lubomierz SKI (okolice Mszany Dolnej)

Cykl biegów górskich organizowany z inicjatywy Małopolskiego Klastra Turystycznego - Beskid. Pomysłodawcą przedsięwzięcia i głównym organizatorem jest Małopolski Operator Integracji Turystycznej.

 

Maraton BeskidSki

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce