Festiwal Biegowy: znajdziecie nas przed 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonem Warszawskim i New Balance Biegiem Na Piątkę

 

Festiwal Biegowy: znajdziecie nas przed 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonem Warszawskim i New Balance Biegiem Na Piątkę


Opublikowane w pt., 22/03/2024 - 12:15

Już w najbliższą niedzielę, 24 marca, w stolicy wystartuje 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski oraz New Balance Bieg Na Piątkę. Na starcie obu biegów stanie 20 tysięcy biegaczy i biegaczek. Na trasie i w Miasteczku na błoniach PGE Narodowego czekają atrakcje dla dużych i małych.

A już dziś i jutro, przed startem Półmaratonu Warszawskiego, przy biurze zawodów, w STREFIE EXPO Pałacu Kultury i Nauki przy Placu Defilad 1, znajdziecie również stoisko Festiwalu Biegowego. Wpadnijcie porozmawiać i przybić piątkę. Mamy też rabat dla osób, które zdecydują się na start w 15. Festiwalu Biegowym, a dla pierwszych, którzy się zarejestrują - niespodzianki.

  • Dzisiaj, 22 marca, w godzinach 14 - 20
  • W sobotę 23 marca w godzinach 10 - 20

Półmaraton Warszawski ma niezwykły walor sportowy - do stolicy przyjadą najlepsi polscy biegacze, którzy wezmą udział w 33. PZLA Mistrzostwach Polski w półmaratonie, m.in.: Mateusz Kaczor, Iwona Bernardelli, Monika JackiewiczAnna BańkowskaKatarzyna Jankowska, czy Sabina Jarząbek! Na linii startu nie zabraknie również czołowych zawodników z Europy. Na trasie zobaczymy między innymi: Fabienne Koenigstein (DE), Marinę Niemczenko (UA), Polata Kemboi Arikan (TR),

 

 

Na całej trasie do trzymania tempa motywować biegaczy będą kibice w aż w 25 punktach kibicowania. Każdy chętny może do nich dołączyć. To strefy zorganizowane między innymi przez: Orkiestrę Reprezentacyjną Policji, organizacje #BiegamDobrze, grupy wolontariackie i zespoły muzyczne.

Można odwiedzić też dzielnicę Bielany: przy ul. Gwiaździstej czeka przestrzeń dla dzieci z zabawą przy muzyce. Z kolei na ulicy Lektykarskiej przygotowano strefę rodzinną przy parku. Czekają również punkty przygotowane przez sponsorów i partnerów biegu. Szczegóły na mapie kibicowania.

Sercem imprezy przy którym finiszować będą biegacze jest Miasteczko - tam uczestnicy znajdą depozyty, przebieralnie, strefy sponsorów i partnerów oraz przygotowane przez nich atrakcje dla kibiców. W miasteczku skorzystać będzie można między innymi: z badań profilaktycznych, kącików twórczych i aktywności dla najmłodszych. (materiał organizatora)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce