Festiwal Smaku w Piwnicznej-Zdroju! Raju dla smakoszy nie możesz przegapić!

 

Festiwal Smaku w Piwnicznej-Zdroju! Raju dla smakoszy nie możesz przegapić!


Opublikowane w wt., 05/09/2023 - 20:34

Jak folklor i tradycja, to rzecz oczywista, że nie może zabraknąć regionalnych smaków. I właśnie takie smaki czekają na Was od 8 do 19 września podczas Festiwalu Biegowego. Niezawodne gospodynie i gospodarze z Kół Gospodyń Wiejskich z naszego regionu już trzeci raz zaprezentują w Piwnicznej-Zdroju swoje dania i smakołyki oparte na przepisach naszych babć.

KGW Czarny Potok i KGW Moszczenica Niżna po raz trzeci, Stowarzyszenie Młodów Głębokie, KGW Paszyn, KGW w Ptaszkowej, KGW Gołkowice, KGW Witowiczanie, KGW „Rytrzanki”, Stowarzyszenie "Aktywni dla rozwoju" z Korzennej, Starosądeckie Koło Gospodyń Miejskich i debiutujące na tej imprezie KGW „Kreatywnie zakręcone" z Moszczenicy Wyżnej i inne znów zaproszą Was do degustacji ciast, ciasteczek, placków, zup, chlebów, pierogów, pasztetów, własnoręcznie robionych i wędzonych wędlin, smalców, kiszonek, przetworów i innych pyszności. Pamiętajcie, że większość z nich będzie też można kupić i zabrać do domów.

Po raz kolejny też Koła staną w kulinarne szranki. I w sobotę, i w niedzielę bowiem odbędą się dwa kulinarne konkursy. Pierwszy na tradycyjną potrawę, drugi na potrawy inspirowane ziołami rosnącymi na naszych łąkach i lasach. Jury pod przewodnictwem wytrawnych regionalistów Zenona Szewczyka i Zofii Skwarło oceniać będzie nie tylko zgodność przepisów, składów potraw w tradycją, ale również estetykę serowania dań, ubiór prezentujących je kół.

Przypominamy, że Wy też, publiczność i goście Festiwalu Biegowego, możecie włączyć się do tej oceny w trakcie głosowania. KGW, które zajmą trzy pierwsze miejsca w obu konkursach, jak zwykle otrzymają nagrody pieniężne.

Dziś możemy Wam zdradzić, że wśród potraw zgłoszonych do konkursów są m.in.: flaki z pęcokiem, pijane pierogi, cebulaczki w ziołach, surówka z kapusty z lubczykiem, jagnięcina zapiekana w kapuście. Brzmi fantastycznie, prawda? I powiemy Wam, że KGW zawsze chętnie dzielą się swoimi przepisami i radami. Nie przegapcie takiej okazji.

Zaznaczmy też, że stoiska KGW będą na Nakle czynne od soboty do niedzieli już od godziny 9 do godziny 17. Z kolei oba konkursy odbędą się w godz. od 12 do 13.30. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród już o godzinie ok. 16. Czekamy na Was.

PATRONAT HONOROWY: MAREK KWIATKOWSKI - STAROSTA NOWOSĄDECKI
Zadanie Festiwal Smaku Sądecczyzny zrealizowano w ramach konkursu "Kulturalne SĄDECKIE - EDYCJA 2023" przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce