Festiwalowy hat-trick i wygrana w debiucie! Znamy triumfatorów półmaratonu

 

Festiwalowy hat-trick i wygrana w debiucie! Znamy triumfatorów półmaratonu


Opublikowane w ndz., 10/09/2023 - 10:23

 

Również w niedzielę mamy piękną słoneczną pogodę. Ostatniego dnia 14. Festiwalu Biegowego od samego poranka dzieje się bardzo dużo. Zawodnicy na trasy ruszyli po godzinie 8. Wystartowali zarówno biegacze, jak i specjaliści od Nordic Walking.

Jak można się było spodziewać, ogromnych emocji dostarczył Półmaraton śladami św. Kingi. Jak wyglądała jego tegoroczna trasa? Zawodnicy wyruszyli z Miasteczka Biegowego, następnie na Radwanów i Głębokie, po czym zrobili Nawrót. Meta zlokaliowana była na piwniczańskim Nakle.

Po upływie nieco ponad godziny na horyzoncie pojawił się zwycięzca. Był to Kamil Walczyk, który wcześniej wygrał już Bieg Nocny na 7 km oraz Sądecką Dychę. Zaliczył tym samym festiwalowy hat-trick. Ponownie metę przekroczył wspólnie z dzieckiem. 

- Na szczęście pogoda nie jest taka jak wczoraj. Dzisiaj bolały już nogi. Było ciężko, ale nie musiałem podkręcać tempa na maksymalne, więc nie jest źle - mówił zwycięzca.

Wśród kobiet najlepsza była natomiast Aneta Szecówka. Ona również nie kryła radości. - Jest super. Trasa była bardzo fajna i wymagająca. Pojawiły się zarówno podbiegi, jak i zbiegi. Jestem tutaj pierwszy raz, ale bardzo mi się podoba - powiedziała.

Do mety dobiegają już również najlepsi zawodnicy maratonu. Emocje w Miasteczku Biegowym są ogromne! Więcej w materiale filmowym. (MatiP, fot.: MP)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce