Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking: nie tylko uphill [MAPA]

 

Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking: nie tylko uphill [MAPA]


Opublikowane w sob., 01/05/2021 - 12:07

Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking odbędą się na Kicarzu

Z Markiem Tokarczykiem, dyrektorem sportowym Festiwalu Biegów, rozmawiamy o Górskich Mistrzostwach Polski w Nordic Walking, które odbędą się na Kicarzu w Piwnicznej-Zdroju. [Start: sobota 11 września, godz. 8.30]

Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking, co potwierdziła również ubiegłoroczna edycja, to bardzo popularna konkurencja Festiwalu Biegów.
To konkurencja w której może wystartować absolutnie każdy; dystans nie jest długi, około 5 km. W 2021 roku trasa będzie urozmaicona, pagórkowata. Zostanie poprowadzona ścieżkami na zboczu góry Kicarz, ale to nie tylko uphill, czyli wędrówka nieustannie w górę. Trasa poprowadzi uczestników trochę w górę, troszkę w dół. Start i meta oczywiście w naszym Miasteczku Biegowym na Nakle w Piwnicznej-Zdroju.

Nordic walking to okazja dla tych, którzy niekoniecznie lubią bądź mogą biegać?
-
Większość z nas trenuje do nordic walking na co dzień, bo przecież najczęściej codziennie chodzimy. Oczywiście, dobrze byłoby zapoznać się z techniką poruszania z kijkami, bo tego wymaga regulamin konkurencji, ale tych, którzy jeszcze nie próbowali zapewniam, że nie jest to trudne, a naprawdę warto zacząć uprawiać nordic walking. Jest to wspaniała forma aktywności i z powodzeniem może ją uprawiać większość z nas. 

LINK DO REJESTRACJI

Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking: nie tylko uphill

Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking są konkurencją dedykowaną dla wszystkich - limity wieku są bardzo elastyczne, praktycznie od kilkunastu lat do nieskończoności, zresztą tak jak w innych konkurencjach. Polecam udział wszystkim chcącym spędzić aktywnie czas, a niekoniecznie lubiącym biegać, Zapraszamy na start w sobotę 11 września o godzinie 8.30 w Miasteczku Biegowym. (tk) Fot. Festiwal Biegowy 2020/Tomasz Szwajkowski

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce