Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking rozpoczęte

 

Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking rozpoczęte


Opublikowane w sob., 11/09/2021 - 15:43

Punktualnie o godzinie ósmej trzydzieści w Piwnicznej-Zdroju rozpoczęły się Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Konkurencja cieszy się wielkim zainteresowaniem uczestników 12. Festiwalu Biegowego.

Zawody w ramach Górskich Mistrzostw Polski w Nordic Walking odbywają się na trasie około 5 kilometrów. Podobnie jak w poprzednim roku, cieszą się wielkim zainteresowaniem.

- To konkurencja, w której może wystartować absolutnie każdy. Trasa jest urozmaicona, pagórkowata. Zostanie poprowadzona ścieżkami na zboczu góry Kicarz, ale to nie tylko uphill, czyli wędrówka nieustannie w górę. Trasa poprowadzi uczestników trochę w górę, troszkę w dół. Start i meta oczywiście w naszym Miasteczku Biegowym na Nakle w Piwnicznej-Zdroju - mówił jakiś czas temu na łamach Sądeczanina Marek Tokarczyk, dyrektor sportowy Festiwalu Biegowego.

W ubiegłym roku pierwsze miejsce w Górskich Mistrzostwach Polski w Nordic Walking zajął Tomasz Wojtowicz, który pokonał trasę w 30 minut i 32 sekundy. Drugie miejsce zajął Krzysztof Skiba (30 min. 46 sek.), a trzecie Piotr Stępak (31 min. 03 sek.). Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już wkrótce.

- Przyjechałem z Nowego Sącza. W Festiwalu Biegowym biorę udział pierwszy raz. Trenuję ten sport od dwóch lat. Bardzo mi się spodobał, a co najważniejsze, lepiej się czuję po tego typu ćwiczeniach - powiedział jeden z zawodników tuż przed startem.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce