Górskie MP Nordic Walking: Trasa zaskoczyła, zwycięzca nie [ZDJĘCIA]

 

Górskie MP Nordic Walking: Trasa zaskoczyła, zwycięzca nie [ZDJĘCIA]


Opublikowane w sob., 06/09/2014 - 11:21

Tym razem w bramie startowej numer 1 ustawili się nie biegacze, ale kijkarze. Do Krynicy ściągnęły ich III Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking organizowane przez Festiwal Biegowy i Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking.

Tradycyjnie przed startem zawodnicy wznieśli kije i okrzyki na cześć nordic walking. Punktualnie o 8:30 wystartowali panowie, minutę po nich panie. Po deptaku rozniósł się stukot grotów o kostkę brukową. To ona okazała się zmorą kijkarzy podczas rywalizacji...

Trasa zaskoczyła zawodników. Po honorowej pętli po Deptaku, którą rozpoczyna się większość festiwalowych konkurencji, skręciła ona w kierunku Góry Parkowej. Tam asfalt zastąpiły błoto i trawa. Na sportowców czekało także kamieniste podejście. Skończyło się ono jednak szybko, zaskakując zawodników, którzy spodziewali się dłuższej i trudniejszej trasy.

To są Górskie Mistrzostwa Polski? Gdzie ta góra? – krzyczała po drodze jedna z zawodniczek. – Co racja, to racja – odpowiadała jej konkurentka. – Człowiek nawet nie zdąży się zmęczyć. Powinniśmy wchodzić na Jaworzynę a nie na Górę Parkową.

Mimo wszystko rywalizacja była zacjęta – z powodu krótszej trasy, wymagała narzucenia szybszego tempa, co w górach jest wyzwaniem. Na szczęście podołało mu większość zawodników. Do mety dotarła ponad setka kijkarzy.

O ile trasa była zaskoczeniem, zwycięzca rywalizacji już nie. Wygrał faworyt Tomasz Brzeski. Wśród pań najszybsza okazała się mistrzyni Polski na dystansie półmaratońskim Anna Zaczyńska.

KM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce