Gry, puzzle, zabawy... Strefa Dziecka pękała w szwach!

 

Gry, puzzle, zabawy... Strefa Dziecka pękała w szwach!


Opublikowane w ndz., 07/09/2014 - 14:20

Było gwarno i wesoło. Przez 3 dni PZU Festiwalu Biegowego każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie zajęcie.

Jednym z najchętniej odwiedzanych kącików był kącik plastyczny, gdzie każdy maluch mógł popisywać się swoimi zdolnościami plastycznymi. Właśnie tutaj mali artyści tworzyli piękne prace konkursowe „Mój kolorowy medal festiwalowy”, a także najszybsze zwierzątko świata.

Innym miejscem, w którym świetnie czuły się dzieciaki, to kącik gier planszowych i puzzli. Tu również mali sportowcy mogli brać udział w konkursach. Liczył się czas w jakim dzieci ułożyły cały obrazek, a były w tym naprawdę świetne.

Starsze dzieci mogły poznać reguły gry w Veto, gry, której akcja rozgrywa się w realiach XVII wiecznej Rzeczypospolitej. Postacie literackie z książek Sienkewicza i Komudy zainteresowały wielu młodych biegaczy.

W sobotę atrakcją nie tylko dla chłopców były mistrzostwa festiwalu w grze w kapsle. Wielki kolorowy tor kapslowy przyciągnął zarówno chłopców jak i dziewczynki. Rywalizacja była mocno zacięta i wcale nie łatwo było wyłonić zwycięzcę.

Całe rodziny brały udział w konkursie prowadzonym przez Mistrza z serii „Było sobie życie”, w którym trzeba było wykazać się sporą wiedzą. Konkursowicze nie mieli z tym żadnych problemów i na skomplikowane pytania odpowiadali niemal bezbłędnie.

Największe emocje wzbudziło losowanie nagród wśród dzieci biegających w Biegach Deptaka. Rozlosowalismy mnóstwo upominków, między innymi: gry, puzzle i książki wydawnicwa Hippocampus, gry planszowe wydawnictwa TREFL, przybory szkolne Bambino, a także książeczki wydawnictwa Aksjomat. Młodym sportowcom nagrody przypadły do gustu, a tym, którym zabrakło szczęścia w losowaniu, wręczono nagrody pocieszenia.

PaulaP

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce