Hajer Indoor Triathlon

 

Hajer Indoor Triathlon


Opublikowane w śr., 31/05/2023 - 23:04

W sobotę 27.05. odbyła się pierwsza edycja Hajer Indoor Triathlon. Uczestnicy mieli do pokonania 300 m pływania na basenie, 15 km na rowerze stacjonarnym i 3 km biegu na stadionie. Start odbył się w 11 falach co 45 min od 8:30 do 16. W pakiecie startowym były ulotki od sponsorów, koszulka i napój.

Natomiast na mecie czekał medal i izotonik. Ja startowałam w ostatniej fali o 16. Etap pływacki rozpoczęliśmy z wody na głębokiej części basenu. Na jeden tor przypadały 2 osoby. Płynęłyśmy równo z koleżanką ale jakoś się zagapiłam w liczeniu długości(podczas normalnych zawodów na otwartej wodzie jest wyznaczona trasa) i obracam się po nawrocie, patrzę i nikogo już nie ma w wodzie. Zrobiłam dodatkowe 50 m i trzeba było gonić.

Szybka strefa zmian(zabranie numerku, ubiór butów) i czas pędzić na rower który wcześniej już ustawiłam według swojego wzrostu i preferencji. Część kolarska była dosyć ciężka ze względu na temperaturę panującą na basenie. Ale grająca muzyka motywowała do jazdy. Po przejechaniu 15 km należało znów przebiec przez strefę zmian, dodatkowo wbiec po schodach na piętro i dopiero wtedy wybiec na stadion. Tam już pilnowałam że przypadkiem nie nadrobić dystansu. Ale była mata z pomiarem okrążeń więc nie było takiej potrzeby. Całość ukończyłam w 45 min co dało mi 1 miejsce wśród kobiet. Uważam że takie zawody to bardzo fajna inicjatywa dla osób które chciały by się sprawdzić w triatlonie a mają obawy przed pływaniem w zbiorniku wodnym lub nie mają roweru. Tu każdy ma równe szanse, bo korzysta się z tego samego sprzętu. 

 

Roksana Orzyszek, Ambasadorka Festiwalu Biegowego
Fot. Archiwum Ambasadorki

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce