Hajnowska Dwunastka: Tak się biega po Białowieży [ZDJĘCIA]

 

Hajnowska Dwunastka: Tak się biega po Białowieży [ZDJĘCIA]


Opublikowane w śr., 09/10/2013 - 12:27

 

Ponad setka biegaczy stanęła w minioną sobotę na starcie IV Hajnowskiej Dwunastki. Niektórzy dotarli na Podlasie pociągiem i… rowerem!

Z łączonego transportu skorzystała czwórka biegaczy z Mińska Mazowieckiego. Jednośladem pokonała aż 46 km. Najwięcej kilometrów go Hajnówki mieli jednak zawodnicy z Krakowa czy Bydgoszczy. W stawce nie zabrakło też silnej reprezentacji gospodarzy oraz gości z Białorusi.  

Zawody, które ukończyło 114 osób, zdominowali stali uczestnicy imprezy. Wygrał Paweł Grygo z Łomży, przed Andrzejem Godlewskim z miejscowości Borawskie. Trzeci na mecie zameldował się Paweł Ożarowski z Brańska. Na mecie podkreślił, że w przyszłym roku będzie chciał przegonić kolegów.

Wśród Pań triumfowała Anna Gosk z Białegostoku. Podium uzupełniły Agata Lisowska – również Białystok, oraz Ewa Rusinowicz z miejscowości Narew.  

Wyniki: 

Kobiety
1. GOSK Anna - 49:28
2. LISOWSKA Agata - 57:19
3. RUSINOWICZ Ewa - 1:00:03
4. GASZTOLD Urszula 1:00:36
5. WITUSKA Iwona - 1:01:08

Mężczyźni
1. GRYGO Paweł - 42:18
2. GODLEWSKI Andrzej - 42:33
3. OŻAROWSKI Paweeł - 43:25
4. BĄCZEK Mirosław - 46:32
5. KALINOWSKI Krystian - 46:33

Organizacyjnie impreza zebrała bardzo dobre oceny od zawodników. Do gustu przypadły zawodnikom szczególnie oryginalna nagroda za ukończenie biegu – medal z poroża jelenia, kiermasz rzemiosła ludowego, bogate pakiety startowe, atrakcje dla dzieci startujących (rozegrano m.in. Bieg za Żubrem) czy wieczorna impreza integracyjna.

Przede wszystkim zawodnicy podkreślali jednaj walory turystyczne – biegano wśród ścieżek, którymi podążają żubry, i zdrowotne rywalizacji w Białowieży. „Podłoże, powietrze, zapach sosny” - akcentowano.

– To jest właśnie urok naszej imprezy, która w przeciwieństwie do innego naszego biegu, Półmaratonu Hajnowskiego, prowadzi w całości po lesie. W ten sposób stwarza - z jednej strony - znakomite warunki do rywalizacji, bo trasa jest wymagająca, z długimi podbiegami, wystającymi konarami drzew, wysoką trawą, z drugiej zaś pozwala cieszyć się przyrodą i bieganiem rekreacyjnym – podsumowuje dyrektor zawodów Mirosław Awksentiuk. – Dlatego już teraz zapraszam serdecznie wszystkich miłośników biegania na kolejną edycję Hajnowskiej Dwunastki – zachęca.

GR

Fot. Materiały organizatora/ www.hajnowka.pl

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce