Halina Olejniczak nową ambasadorką #PLogging Team

 

Halina Olejniczak nową ambasadorką #PLogging Team


Opublikowane w śr., 11/08/2021 - 13:48

Halina Olejniczak to góralka, od urodzenia związana z Kościeliskiem. Od wielu lat angażuje się w działalność społeczną, sportową i edukacyjną. Jest instruktorką narciarstwa biegowego oraz nordic walking.

Pomysłodawczyni i organizatorka wielu imprez sportowych. Jedna z inicjatorek reaktywowania tras biegowych w Kościelisku, których otwarcie nastąpiło w 2013 r.

Jako pierwsza kobieta z Podhala ukończyła Bieg Wazów, najdłuższy i najstarszy bieg na świecie (90 km), co stało się zaczątkiem jej międzynarodowej przygody z nartami.

Obecnie Halina Olejniczak zdobywa Gold Master w światowej lidze Worldloppet, ma już zaliczone siedem biegów, przed nią jeszcze trzy. A już myśli o tytule Global Worldloppet!

Co roku bierze udział w lipcowej akcji Czyste Tatry, choć sprzątanie planety ma w nawyku podczas wszystkich aktywności sportowych! Plogging uprawia na bieżąco, angażując do tego zarówno najmłodszych, jak i najstarszych! (t.kowalski@festiwalbiegow.pl)

 

Jeśli bierzesz udział chociażby w jednym z Festiwalowych biegów, a jesteś zainteresowany ploggingiem i chciałbyś wziąć udział w specjalnej akcji podczas Festiwalu Biegowego, wypełnij TEN formularz!

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce