„Hipnij na Kozie Żebro”. Pora na bieg prowadzący przez gminy Kamionka Wielka i Łabowa

 

„Hipnij na Kozie Żebro”. Pora na bieg prowadzący przez gminy Kamionka Wielka i Łabowa


Opublikowane w czw., 02/02/2023 - 18:28

Zima cały czas trwa, ale pasjonatom biegów w żaden sposób to nie przeszkadza! Ten sport przecież charakteryzuje się tym, że uprawiający go mogą się dostosować do wszystkich warunków. Przez cały rok odbywają się również zawody, więc okazji do szlifowania formy nie brakuje. Wkrótce będzie kolejna.

W najbliższą sobotę (4 lutego) odbędzie się bieg „Hipnij na Kozie Żebro”. Trasa wiedzie przez Beskid Niski i przechodzi przez granicę dwóch gmin – Kamionki Wielkiej i Łabowej. Jak tłumaczą organizatorzy jego nazwa związana jest z gwarą Lachów Sądeckich. Data również nie jest przypadkowa. 3 lutego 1336 roku królowa Jadwiga, za zgodą syna Kazimierza Wielkiego, nadała – w nagrodę za wierną służbę – las koło Czarnej Kamionki, Mikołajowi, wójtowi nowosądeckiemu, by założył wieś.

- Organizując spotkania biegowe (treningi, zawody) mamy w zwyczaju nawiązywać do historii regionu, miejscowości w której się odbywają. Nie inaczej jest w przypadku nowej propozycji, „Hipnij na Kozie Żebro” – wyjaśniają organizatorzy.

Wydarzeniu towarzyszyć będą również „Potyczki Śnieżne” w miejscu, w którym będzie startował bieg (Czarna Kępica w Kamionce Wielkiej). Dzieci i młodzież rywalizować będą w kilku ciekawych konkurencjach. Organizatorami wydarzeń jest Akademia Bosego Wirusa oraz Karol „Bosy Wirus” Trojan i Mariusz Popiela - dyrektor SP nr 2 w Kamionce Wielkiej.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce