Hotel Piwniczna SPA&Conference dla biegaczy. Znacie go jako Czarną Owcę

 

Hotel Piwniczna SPA&Conference dla biegaczy. Znacie go jako Czarną Owcę


Opublikowane w pt., 10/06/2022 - 14:59

Hotel Czarna Owca

Dla tych, którzy uczestnicząc w Festiwalu Biegowego chcieliby sobie zapewnić profesjonalne zaplecze fizjoterapeutyczne i optymalną dietę, najlepszym adresem jest Hotel Piwniczna SPA&Conference, który wielu kojarzy pod nazwą Czarna Owca.

Jest tu 36 dwuosobowych pokoi, w tym 14 pokoi rodzinnych. To jedyne miejsce w Piwnicznej-Zdroju, gdzie na biegaczy i pozostałych uczestników Festiwalu Biegowego czeka tak szeroka oferta spa – od zabiegów pielęgnacyjnych po te, lecznicze. Biegacze i sportowcy mają do wyboru masaże na nogi, masaże limfatyczne i regeneracyjne. W wybraniu optymalnego pomoże wykfalifikowana kadra fizjoterapeutów.

W hotelu są też baseny: rekreacyjny, solankowy i dla dzieci. Są sauny: dwie suche i dwie mokre. W weekendy organizowane są tutaj całe noce saunowe prowadzone przez saunamistrzów. Jest tu też tzw. strefa beztekstylna, czyli taka w której można saunować w prawidłowy, tradycyjny sposób. Jest grota solna.

Hotel Piwniczna SPA Conference

Goście mogą też zażyć kąpieli floutingowych w specjalnej solance albo aromaterapeutycznych. - Takie kąpiele mają działanie oczyszczające, relaksujące, łagodzą bóle i stany zapalne – wyjaśnia gospodyni hotelu Marzena Oleś. To idealna sprawa w trakcie dłuższego, dużego wysiłku, jakim jest udział w biegach górskich. Sprawdzi się doskonale między kolejnymi startami.

Teraz mały ukłon w stronę pań. Poza standardowymi zabiegami hotel proponuje unikatowe kąpiele, masaże i rytuały z wykorzystaniem regionalnych roślin i wyjątkowo lubiane przez kobiety ceremoniały Hamam i Rasul. Wiemy z doświadczenia, że panie nie zawsze podzielają pasje biegowe mężów a takie przyjemności doskonale mogą wypełnić im czas, gdy partnerzy będą rywalizować z innymi biegaczami.

A co z wyżywieniem? I tu czeka na Was prawdziwa rozpusta. Restauracja w hotelu stawia bowiem na bardzo zróżnicowane menu. Są potrawy regionalne z miejscowych produktów, jest jagnięcina, ale jest również miejsce na kuchnię europejską.

- Mamy też dania dla wegan. Jednocześnie nasi kucharze są gotowi po uprzednim zgłoszeniu przygotować dania pod kątem wszystkich innych diet choćby bezglutenowe czy dedykowane specjalnie dla sportowców. Na czas Festiwalu Biegowego będą u nas też w ofercie specjalne koktajle proteinowe dla biegaczy – zapowiada Marzena Oleś.

My uwielbiamy placki pasterskie, oscypki z żurawiną, kimchi, czyli przezdrowe i niesamowite w smaku kiszone warzywa, zupę krem czosnkowy i burgery Czarna Owca z czarną bułką. Istotne – jest też specjalne menu dla dzieci.

Hotel Czarna Owca

W barze jest szeroki wybór piw w tym naszych, regionalnych. Karta win też robi wrażenie i są tu w niej również wina bezalkoholowe.

Nie zapominajmy o dzieciach – dla nich jest tutaj wielka sala zabaw, gdzie mogą się bawić pod okiem opiekuna i animatora zarazem. Obok obiektu, nad brzegiem Popradu jest plaża, na której można wypocząć na hamakach i leżakach.

I teraz najistotniejsze. Hotel ma dla gości pojemny parking i jest tak usytuowany, że na Nakło, czyli miejsce organizacji zawodów można stąd się dostać spacerem. Dodatkowo, już na dwa miesiące przed Festiwalem Biegowym Hotel Piwniczna SPA&Conference oferować będzie specjalne pakiety pobytowe właśnie dla biegaczy. (E.Stachura, fot.: archiwum hotelu)

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce