I Białołęcki Bieg Leśny. Pobiegną w solidarności z chorymi na autyzm

 

I Białołęcki Bieg Leśny. Pobiegną w solidarności z chorymi na autyzm


Opublikowane w ndz., 12/03/2023 - 14:00

Białołęcki Bieg Leśny to nowe wydarzenie sportowe w kalendarzu imprez organizowanych przez Urząd Dzielnicy Białołękę. Piękne leśne ścieżki, relatywnie krótki dystans (5 km w 2 pętlach) oraz początek wiosny zachęcają do startu zarówno doświadczonych biegaczy, jak i osoby rozpoczynające dopiero swoją przygodę z bieganiem.

Warto wiedzieć, że 2 kwietnia to również data ustanowionego w 2008 roku Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Każdego roku tego dnia na całym świecie organizowane jest przedsięwzięcie Light it up blue (Zaświeć się na niebiesko).  Wówczas liczne znane obiekty architektoniczne na świecie, jak również wiele budynków w Polsce zostanie podświetlonych na niebiesko w ramach solidarności z chorymi. Niebieski akcent i hasło #wyprzedź_autyzm znajdzie się również na plakatach promujących wydarzenie oraz numerach startowych i medalach. Podczas zapisów każdy z uczestników będzie miał także możliwość przekazania dodatkowej wpłaty na rzecz Fundacji Synapsis, wspierającej osoby dotknięte autyzmem.

2 kwietnia 2023 (niedziela) punktualnie o godz. 10:00 biegacze przekroczą linię startu przy ul. Cieślewskich /Ciupagi i pobiegną trasą poprowadzoną leśnymi ścieżkami Białołęki Dworskiej. Dystans to 5 kilometrów w 2 pętlach po 2,5 km, a limit zawodników wynosi 350 osób. W pakiecie uczestnicy otrzymają żele i batony energetyczne od sklepu Decathlon, który został partnerem wiosennego wydarzenia. Na mecie wszyscy startujący otrzymają pamiątkowe medale oraz wodę i owoce. Limit czasu na pokonanie pełnego dystansu wynosi 45 minut.

W imieniu Organizatora, Dzielnicy Białołęka miasta stołecznego Warszawy, serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce