II Tumska Dycha: Medale MP na 10 km Kobiet rozdane

 

II Tumska Dycha: Medale MP na 10 km Kobiet rozdane


Opublikowane w wt., 15/10/2013 - 10:28

II Tumska Dycha

Stary Rynek w Płocku był Areną zmagań II Tumskiej Dychy. W imprezie wzięło prawie 450 biegaczy - 21 zostało niesklasyfikowanych, jednak głównymi bohaterkami tego dnia były biegaczki posiadające licencje PZLA. W ramach imprezy rozegrano bowiem Mistrzostwa Polski Kobiet w biegu na 10 km. Najlepsza okazała się zawodniczka LKB im. Braci Petk Lębork – Dominika Nowakowska.

W zawodach nie brała niestety udziału mistrzyni kraju z 2012 roku na 10 km Iwona Lewandowska. W tym czasie startowała bowiem w Wojskowych Mistrzostwach Europy w Paryżu. Wtedy poziom rywalizacji byłby jeszcze wyższy. Można byłoby mówić nawet o próbie rewanżu za „Biegnij Warszawo”, kiedy to Lewandowska prawie o minutę wyprzedziła na mecie Nowakowską.

Pod nieobecność Lewandowskiej, to właśnie Dominika Nowakowska była faworytką. Najgroźniejszą rywalką do tytułu zaś Agnieszka Mierzejewska - Mistrzyni Polski na 10 000 m na bieżni z obecnego sezonu. Jeszcze do 5 km biegu rywalizacja między zawodniczkami była wyrównana. Ostatecznie rywalka nie wytrzymała tempa i Nowakowska jako pierwsza wbiegła na metę płockiego biegu. Trzecia była Justyna Korytkowska, której zabrakło kilku metrów by powalczyć o srebro.

Warto dodać, że nową Mistrzynię Polski Kobiet wyprzedziło w Płocku zaledwie pięciu mężczyzn. Trasa Tumskiej Dychy najwyraźniej odpowiada zawodniczce z Lęborka, bo klasyfikacje kobiet wygrywała tu w zeszłym roku, tyle że wtedy osiągnęła gorszy czas - 38:02.

Zwycięzcą klasyfikacji Open został Marcin Błaziński, który o prawie minutę wyprzedził Przemysława Dąbrowskiego. Trzeci był natomiast Oskar Wojtalik.

Oprócz biegu głównego i wyłonienia Mistrzyni Polski, w ramach II Tumskiej Dychy nie zabrakło imprez towarzyszących, jak np. Bieg krasnala dla najmłodszych.

Wyniki:
Mistrzostwa Polski Kobiet na 10 km / open kobiety
1. NOWAKOWSKA Dominika 0:34:06
2. MIERZEJEWSKA Agnieszka 0:34:53
3. KORYTKOWSKA Justyna 0:34:59

Open mężczyźni: 
1. BŁAZIŃSKI Marcin 0:31:25
2. DĄBROWSKI Przemysław 0:32:20
3. WOJTALIK Oskar 0:33:07   

RZ

Fot. Organizator

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce